Загальна фізика (1 семестр)

Освітня програма: Інформаційна безпека телекомунікаційних систем і мереж

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Загальна фізика (1 семестр)
Код дисципліни
ОК 10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
Засвоєння студентами базових знань з основних розділів загального курсу фізики, що відповідають професійному напряму, і за своїм інформаційним обсягом складає основу для засвоєння нових знань, прогресивних технологій, різноманітних інновацій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Загальна фізика» базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки, зокрема, «Механіка», «Молекулярна фізика», «Електрика та магнетизм», «Математичний аналіз», «Загальна алгебра».
Зміст навчальної дисципліни
Кінематика. Динаміка матеріальних тіл. Система матеріальних тіл. Закони збереження. Удар двох тіл. Рух тіл із змінною масою. Неінерційні системи відліку. Поле тяжіння. Рух в полі центральних сил. Основи небесної механіки. Рух твердого тіла. Спеціальна теорія відносності
Рекомендована та необхідна література
1. Матвєєв О.М. “Механіка і теорія відносності”, Київ, “Вища школа”, 1993. 2. Кучерук І.М., Горбачук І.Т., Луцик П.П. “Загальний курс фізики”, Т.1, Київ, “Техніка”, 1999.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, лабораторні роботи, індивідуальна самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: контроль здійснюється за таким принципом. Навчальний семестр має 3 змістовних модулі: у змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми з розділу «Механіка». Після завершення відповідних тем проводяться 1 письмовий колоквіум та 1 письмова модульна контрольна робота. Для визначення рівня досягнення результатів навчання завдання для модульних робіт перевіряють теоретичні знання та уміння застосовувати їх до розв’язку конкретних фізичних задач. Обов’язковим для допуску до іспиту є написання 1-го колоквіуму і 1-ї модульної контрольної роботи з кількістю балів не менше 5 балів за колоквіум та 5 балів за контрольну роботу.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра електрофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем