ДИНАМІКА ФОНДОВОГО РИНКУ
Освітня програма: Еконофізика
Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Назва дисципліни
ДИНАМІКА ФОНДОВОГО РИНКУ
Код дисципліни
ВБ.1.08
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Студент повинен знати сутність, характерні ознаки та класифікацію фондового ринку, особливості та форми регулювання діяльності учасників фондового ринку; методи аналізу динаміки фондового ринку; особливості надання фінансових послуг на ринку цінних паперів; інновації на фондовому ринку .
Студент повинен вміти використовувати законодавчі та нормативні документи з питань організації діяльності фондового ринку; на основі статистичної інформації
проводити комплексний аналіз динаміки розвитку фондового ринку; здійснювати порівняльну характеристику різних видів цінних паперів; сформувати оптимальний портфель цінних паперів залежно від інвестиційної політики; володіти сучасним інструментарієм трейдингу на фондових біржах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги:
1) знати зміст дисциплін «Економічна теорія», «Макроекономіка», «Мікроекономіка», «Теорія імовірності і математична статистика», «Фінанси», «Макроекономічна статистика», «Основи програмування», «Методи обробки даних».
2) вміти аналізувати причинно-наслідкові зв’язки розвитку окремих сегментів фондового ринку, здійснювати фінансово-статистичні розрахунки за допомогою сучасного програмного забезпечення, проводити пошук, обробку та аналізу інформації з різних джерел за допомогою сервісів бізнес - аналітики, що забезпечують швидкий доступ до великих масивів даних ( Bіg Data), готувати презентації в програмі MS Рower Рoint. Володіти аналітичним інструментарієм математико - статистичного моделювання та прогнозування, методами системного та фінансового аналізу щодо діяльності учасників фондового ринку ; володіти навичками публічних виступів.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена вивченню
теоретичних та організаційних засад функціонування фондового ринку , дослідженню його структури, з’ясуванню ключових векторів розвитку. Студенти повинні набути універсальні знання щодо основних засад фондового ринку та сучасних тенденцій його розвитку; методів аналізу ринку цінних паперів та особливостей регулювання діяльності учасників фондового ринку. В курсі передбачено використання аналогій між рівняннями, що застосовуються в економіці, і рівняннями окремих фізичних процесів (гідродинаміка – «потік» грошей, температура – вартість, фазовий перехід – «обвал» ринку тощо.). Знання, здобуті студентами в результаті вивчення цієї дисципліни, можуть бути використані для організації власного бізнесу, ефективного управління портфелем ЦП, стануть у нагоді при виборі напряму подальшої професійної спеціалізації: у банківському секторі, інституціях фондового ринку, інвестиційних фондах, у галузі прикладної фізики, а також новітніх комбінованих напрямках, що швидко розвиваються.
Рекомендована та необхідна література
1. Васильченко З.М. Розвиток ринку фінансових деривативів як інструментів ризикменеджменту: світовий та національний аспекти Финансовые услуги: наук.-практ. збірник. Київ, 2017. Вип. 2. С. 2-5.
2. Діяльність банків на ринку цінних паперів; Діяльність з організації торгівлі на фондовому ринку // Термінологічний словник з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму, фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та корупції / А. Г. Чубенко, М. В. Лошицький, Д. М. Павлов, С. С. Бичкова, О. С. Юнін. — Київ : Ваіте, 2018. — С. 219; 220.
3. Державне регулювання інвестиційного процесу в умовах функціонування ринку цінних паперів: монографія / П. О. Куцик, М. Я. Вірт, І. В. Гончарук та ін.; Львів: ЛКА, 2014. – 296 с.
4. Іскренко Л.П., Кіров Б.С. Інтернет-трейдінг та проблеми його ліквідності на фондовому ринку України. Економіки та Фінанси. №3, 2012
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, лабораторні заняття, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх тем курсу та виконання аналітично-розрахункових робіт.
Підсумкове оцінювання у формі екзамену, форма екзамену – письмова Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за іспит не може бути меншою 24 бали.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Людмила
Федорівна
Волохова
Кафедра страхування, банківської справи та ризик-менеджменту
Економічний факультет
Економічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра страхування, банківської справи та ризик-менеджменту
Економічний факультет