Основи програмування

Освітня програма: Еконофізика

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Основи програмування
Код дисципліни
ОК 10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Студент повинен знати та вміти використовувати при написанні коду програми базовий синтаксис та основні конструкції мови програмування С#; розуміти і правильно використовувати правила передачі параметрів у методах; володіти базовими знаннями щодо розробки та створення конкретних програмних проектів для виконання навчальних завдань; обирати алгоритм та вміти написати код програми поставленого завдання; аналізувати результати роботи компілятора та програми; перевіряти правильність результатів роботи програми
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Загальна середня освіта. Базові знання на рівні програми загальноосвітньої школи з Інформатики.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна Основи програмування складається із двох змістовних модулів №1 «Основи мови С#» та №2 «Класи в мові С#». В першому з них вивчаються основні поняття та терміни програмування, основи роботи в середовищі Visual Studio, базовий синтаксис мови та основні керуючі конструкції (оператори), а також методи та правила передачі параметрів методам та з методів. У другому модулі розглянуті правила створення класів в мові С# та використання об’єктів.
Рекомендована та необхідна література
1. В.О. Грязнова, С.В.Єфіменко, К.Е.Юштін. Основи програмування. Мова С#. Методичний посібник для студентів радіофізичного факультету університету. (у двох частинах). 2009. 2. Коноваленко І.В. Програмування мовою С# 6.0 Навчальний посібник для технічних спеціальностей вищих навчальних закладів. Тернопіль. ТНТУ. 2016 3. H.Schildt C# 4.0 The Complete Reference. - McGraw-Hill, 2010, 976 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Проведення лекцій в обсязі 30 годин та виконання лабораторних завдань в обсязі 14 годин.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Навчальна дисципліна має два змістовні модулі, кожний з яких оцінюється по 30 балів. Підсумкове оцінювання (у формі іспиту): форма іспиту – письмово-усна. Екзаменаційний білет складається з 2 питань (по 10 балів) та завдання на складання програми, яке оцінюється до 20 балів. Всього за іспит можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за іспит не може бути меншою 24 бали.
Мова викладання
Українська