Технології проектування комп'ютерних систем 8 семестр

Освітня програма: Інженерія комп’ютерних систем і мереж

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Технології проектування комп'ютерних систем 8 семестр
Код дисципліни
ВБС 1.7
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Студент повинен знати: Основні принципи автоматизованого проектування комп’ютерних систем, методи та алгоритми, що застосовуються на різних етапах проектування, засвоїти основні прийоми і засоби автоматизованого проектування, що використовуються в розробках сучасних комп’ютерних систем. Студенти повинні опанувати мови опису апаратних засобів (VHDL, SystemVerilog). Студент повинен вміти: Студенти повинні навчитися використовувати мови опису апаратних засобів на всіх етапах практичного проектування комп’ютерних систем, в першу чергу з використанням програмованої логіки. Слухачі повинні навчитися приймати проектні рішення при розробці комп’ютерних систем.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До вивчення дисципліни «Технології проектування комп’ютерних систем» необхідно пройти підготовку і скласти іспити/заліки з таких дисциплін: «Вища математика», «Програмування», «Дискретна математика», «Комп'ютерна електроніка», «Комп'ютерні системи», «Прикладна теорія цифрових автоматів», «Комп'ютерна схемотехніка» та «Комп'ютерна електроніка».
Зміст навчальної дисципліни
У дисципліні “Технології проектування комп'ютерних систем” викладаються основні відомості, які стосуються фізичної реалізації апаратних засобів комп’ютерних систем, програмованої логіки. Студенти знайомляться з часовими характеристиками цифрових систем, мовами опису апаратних засобів, моделлю дискретного часу, яка в них використовується, їх послідовними та паралельним операторами. Вони вчиться створювати поведінковий та структурний опис цифрової системи, проектувати типові цифрові вузли, виконувати моделювання та синтез. Частина курсу присвячена проектуванню аналогових електронних пристроїв.
Рекомендована та необхідна література
1. Барабанов О.В., Баужа О.С. Основи цифрової схемотехніки. Навчальний посібник ВПЦ "Київський університет". - 2012. – 104 с. 2. Барабанов О.В. Системи автоматизованого проектування в радіоелектроніці: Підручник / За ред. О.В.Третяка. – К.: ВПЦ "Київський університет". - 2005. - 137 с. 3. Douglas L.P. VHDL: Programming by Example // New York: McGraw-Hill. – 2002. – 476 р. 4. IEEE Standard VHDL Language Reference Manual. – N.Y.: The Institute of Electrical and Electronics Engineers, Inc. - 2000. – P.290. 5. Pellerin D., Taylor D. VHDL Made Easy, Upper Saddle River, NJ, USA, Prentice Hall. – 1996. - 420 p. 6. Ercegovac M. and Lang T. Digital Arithmetic // Morgan Kaufmann. - 2003.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
-Семестрове оцінювання. Перший навчальний семестр має один змістовний модуль, він закінчується заліком, другий навчальний семестр має два змістовні модулі. За матеріалами кожного з двох змістовних модулів другого семестру проводиться модульна контрольна робота, за виконання кожної роботи можна отримати від 0 до 30 балів. -Підсумкове оцінювання. Наприкінці другого семестру проводиться письмовий екзамен; обов’язковим для допуску до екзамену є написання модульних контрольних робіт з сумарною кількістю балів не менше 30 балів; екзаменаційний білет складається з 2 питань та двох задач, відповідь на кожне питання та розв’язання кожної задачі оцінюються від 0 до 10 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за вивчення дисципліни є отримання сумарної оцінки за контрольні та екзамен не менше ніж у 60 балів, оцінка за екзамен не може бути меншою за 20 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра комп'ютерної інженерії
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем