Програмування вбудованих систем

Освітня програма: Інженерія комп’ютерних систем і мереж

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Програмування вбудованих систем
Код дисципліни
ВБ 2.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Студент повинен знати: Поняття вбудовані системи та сфери їх застосування. Основи реалізації різноманітних механізмів реального часу. Будову та принципи роботи елементної бази ВОС. Особливості будови та функціонування модульного принципу організації ВОС. Принципи роботи мережевих інтерфейсів, що використовуються у ВОС. Особливості налагодження роботи ВОС. Принцип програмування ВОС для зменшення енергоспоживання. Особливості сполучення ВОС з периферійними пристроями. Врахування реальних умов при роботі з ВОС.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Програмування вбудованих систем» базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки, зокрема, «Дискретна математика», «Комп'ютерна схемотехніка», «Прикладна теорія цифрових автоматів», «Комп’ютерна логіка», «Методологія проектування відкритих комп’ютерних систем».
Зміст навчальної дисципліни
Вбудовані системи.Механізми реального часу.Елементна база мікропроцесорної техніки для вбудованих застосувань.Модульний принцип організації процесора вбудованих обчислювальних систем Організація роботи з PIO. Комунікація мікроконтролера із пристроями в синхронному режимі. Робота з кнопками та світловими індикаторами. Особливості програмування вбудованих систем. Мережеві інтерфейси вбудованих систем. Налагодження по внутрішнім вбудованим системам. Програмування внутрішніх вбудованим систем з мікро енергоспоживанням. Основи сполучення МК з пристроями введення / виведення. Врахування реальних умов. Робота з перериваннями. Модуль таймер. Робота з акселерометром.
Рекомендована та необхідна література
1. MC13211/212/213, ZigBee™- Compliant Platform - 2.4 GHz Low Power Transceiver for the IEEE® 802.15.4 Standard plus Microcontroller (https://www.nxp.com/docs/en/data-sheet/MC1321x.pdf). 2. MC1321x Evaluation Kit (EVK) Reference Manual (https://www.nxp.com/docs/en/reference-manual/MC1321xEVKRM.pdf). 2. ±1.5g - 6g Three Axis Low-g Micromachined Accelerometer (https://www.sparkfun.com/datasheets/Accelerometers/MMA7260Q-Rev1.pdf).
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, індивідуальна самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: Навчальний семестр має два змістові модулі: у змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1-4, у змістовий модуль 2 (ЗМ2) входять теми 5-9. - підсумкове оцінювання (у формі заліку): форма заліку – письмово-усна. Заліковий білет складається із 2 питань, кожне питання оцінюється від 0 до 20 балів. Всього за залік можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, при цьому оцінка за результатами навчання 2 [вміння] і 4 [автономність та відповідальність] не може бути меншою ніж 50% від максимального рівня (15 і 5 балів відповідно), оцінка за залік не може бути меншою 24 балів. - умови допуску до заліку: умовою допуску до заліку є отримання студентом сумарно не менше, аніж критично-розрахунковий мінімум 36 балів за семестр, та здача усіх лабораторних робіт.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра електрофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем