Цифрова обробка сигналів

Освітня програма: Інженерія комп’ютерних систем і мереж

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Цифрова обробка сигналів
Код дисципліни
ОК 27
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Студент повинен знати: Основні концепції та поняття цифрової обробки сигналів, такі як перетворення Фур’є та Лапласа, дискретне перетворення Фур’є та Лапласа, z-перетворення, цифровий фільтр, його форма реалізації, віконна функція, основні методи синтезу цифрових фільтрів. Студент повинен вміти: Обирати та застосовувати методи цифрової обробки сигналів для обробки експериментальних даних, радіотехнічних сигналів та зображень.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для вивчення дисципліни «Цифрова обробка сигналів» студент 4-го року навчання повинен знати ті розділи математики, що викладається студентам у дисциплінах «Вища Математика» та «Диференціальні рівняння».
Зміст навчальної дисципліни
У дисципліні “Цифрова обробка сигналів” викладаються основні відомості з теорії сигналів та кіл, спектрального аналізу, цифрової фільтрації: лінійні системи, інваріантність в часі, перетворення Фур’є та Лапласа, дискретизація сигналів, дискретні перетворення, цифрові лінійні системи, синтез фільтрів зі скінченою та нескінченою імпульсною характеристикою, ефекти квантування в цифрових системах. Основні поняття, що вивчаються в рамках даної дисципліни, ілюструються прикладами їх застосування у реальних системах обробки сигналів.
Рекомендована та необхідна література
1. О.В. Барабанов. Основи цифрової обробки сигналів. Навчальний посібник, видавнича лабораторія ФРЕКС КНУ імені Т.Шевченка, 2013 р, 120 с. 2. Steven W. Smith, Ph.D. The Scientist and Engineer's Guide to Digital Signal Processing, California Technical Pub, 1997, 626p. 3. Richard G. Lyons. Understanding Digital Signal Processing, Prentice Hall, 2011, 954 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
-Семестрове оцінювання. За матеріалами кожного з двох змістовних модулів проводиться модульна контрольна робота, за виконання кожної роботи можна отримати від 0 до 30 балів. -Підсумкове оцінювання. Наприкінці семестру проводиться письмовий екзамен; обов’язковим для допуску до екзамену є написання модульних контрольних робіт з сумарною кількістю балів не менше 30 балів; екзаменаційний білет складається з 2 питань та двох задач, відповідь на кожне питання та розв’язання кожної задачі оцінюються від 0 до 10 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за вивчення дисципліни є отримання сумарної оцінки за контрольні та екзамен не менше ніж у 60 балів, оцінка за екзамен не може бути меншою за 20 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра комп'ютерної інженерії
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем