Українська та зарубіжна культура
Освітня програма: Електроніка та інформаційні технології в медицині
Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Назва дисципліни
Українська та зарубіжна культура
Код дисципліни
ОК 5
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Студент повинен знати: поняття культури та його багатозначність, основні функції культури, морфологія культури, основи періодизації культури; міфологія як історично перша форма світогляду; періодизація Середньовічної культури. Роль християнства у розвитку Середньовічної культури; становлення університетської освіти і науки в епоху Середньовіччя; Київська Русь як соціокультурна система; періодизація та загальна характеристика епохи Відродження.; передумови становлення барокового мистецтва; фФеномен бароко; соціокультурні трансформації європейського світу у ХІХ ст.; духовна ситуація ХХ – початку ХХІ ст. ; модерн та Постмодерн; українське мистецтво ХХ століття.
Студент повинен вміти: самостійно працювати з різними літературними джерелами та критично аналізувати опрацьований теоретичний матеріал, публічно презентувати результати самостійних досліджень; публічно презентувати результати самостійних досліджень та комунікувати у професійному середовищі.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До вивчення дисципліни «Українська та зарубіжна культура» необхідно отримати повну середню освіту та володіти елементарними навичками критичної інтерпретації інформації щодо культурних процесів та подій.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Українська та зарубіжна культура» знайомить студентів з основними тенденціями розвитку української та зарубіжної культури, розкриває місце та роль української культурної спадщини в світовому процесі, висвітлюються особливості формування української ідентичності та самобутність української культурної спадщини. Опанування дисципліни дає можливість студентам познайомитися зі світоглядними та соціокультурними передумовами історичного та культурного поступу людства, основними мистецькими напрямками та постатями, які визначали культурний поступ людства, ціннісною та світоглядними підвалинами розвитку суспільства в різні історичні періоди. Вагоме значення відводиться всебічному вивченню української культури у нерозривному зв’язку з культурними надбаннями зарубіжних країн протягом всієї світової історії.
Рекомендована та необхідна література
1. Історія світової культури: Навч. посіб. / Керівник авт. колективу Л. Т. Левчук. 3-тє вид., перероб. і доп. К.: Центр учбової літератури, 2010. 400 с.
2. Кордон М. В. Українська та зарубіжна культура: Підручник. 3-тє видання. Київ: Центр учбової літератури, 2010. 584 с.
3. Культурологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / кол. авторів; за ред. А.Є. Конверського. Харків: Фоліо, 2013. 863с.
4. Культурологія: українська та зарубіжна культура : навч. посіб. / [М. М. Закович, І. А. Зязюн, О. М. Семашко та ін.]; за ред. М. М. Заковича. 4-те вид., випр. і
допов. Київ: Знання, 2009. 567 c.
5. Попович М. В. Нарис історії культури України. К.: «АртЕк», 1998. 728 с.
6. Семчишин М. Тисяча років української культури (Історичний огляд культурного процесу). Ню Йорк: Наукове Товариство ім. Шевченка, 1985. 550 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки . що складає 40% від загальної оцінки та оцінювання практичної підготовки, що складає 60% загальної оцінки.
Підсумкова оцінка з освітнього компонента, підсумковою формою контролю за яким встановлено залік, визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання. Оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються. Обов’язковим для отримання позитивної підсумкової оцінки (60 балів і вище та «зараховано») є успішне виконання всіх форм оцінювання (по кожній не менше 50% від максимально можливої кількості балів). Перескладання семестрового контролю з метою покращення позитивної оцінки не допускається.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Світлана
Володимирівна
Сторожук
Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет
Філософський факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет