Практика проведення аналітичних досліджень у фінансовій сфері.

Освітня програма: Управління фінансами ОС Магістр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Практика проведення аналітичних досліджень у фінансовій сфері.
Код дисципліни
ОК7
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
15
Результати навчання
Знати сучасний стан наукових розробок, що здійснювалися на базі практики; способи теоретичного аналізу наукових джерел з наукової проблеми, що досліджуються на базі практики; ознайомлення з особливостями діяльності бази практики на різних ділянках з основних напрямів роботи, а саме: у сфері стратегічного та оперативного планування, аналізу діяльності, управління активами і пасивами, забезпеченням ліквідності та платоспроможності, ціноутворення на основні продукту діяльності та їх просування на ринку, особливостями ведення обліку, формування системи оподаткування тощо. Уміти обґрунтовувати доцільність застосування методів збору та обробки інформації, представлення емпіричних даних, методів впливу; розробляти теоретичні, методичні чи практичні рекомендації щодо їх подальшого використання у сфері фінансова-економічної діяльності. Грамотно і точно формулювати та висловлювати свої позиції.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні закони, поняття та категорії економічної науки, методи наукового аналізу та їх еволюцію, зміст базових економічних дисциплін, особливості функціонування сучасної економік.; вміти: аналізувати економічні процеси і явища, їхнє відображення в економічній теорії; пояснити взаємозв’язок між економічними фактами, економічною теорією та економічною політикою; володіти навичками системного аналітичного мислення; виконувати практичні професійні обов’язки на посаді, робочому місці, які запропоновані для практики базою практики. Володіти професійними уміннями, навичками приймати самостійні рішення на певних ділянках роботи (або з конкретних питань) в реальних виробничих умовах ) шляхом виконання функцій і завдань за фахом.
Зміст навчальної дисципліни
Здобувач вищої освіти має ознайомитися з основними характеристиками підприємства, виконати індивідуальне завдання практики та висвітлити основні результати роботи у звіті з переддипломної практики за такими основними етапами: І етап. Знайомство з об’єктом практики. ІІ етап. Підбір та узагальнення необхідних даних (економічних, фінансових, бухгалтерських). ІІІ етап. Обробка та аналіз одержаної інформації. ІV етап. Висновки. Індивідуальне завдання (визначається спільно з керівником практики від інституту) і передбачає: - теоретичні засади розвитку обраного напряму дослідження (тема індивідуального завдання); -практичні аспекти розвитку обраного напряму на підприємтсві; - напрями вдосконалення проблемної ситуації на підприємстві-базі практики.
Рекомендована та необхідна література
1. Програма переддипломної практики для здобувачів вищої освіти зі спеціальності 072/Ткаченко Н.В., Любкіна О.В. та .К.: ІПО, 2023.52с. 2. Тарасенко І.О. Фінанси підприємств : підручник / І. О. Тарасенко, Н. М. Любенко. К. : КНУТД, 2015. 3. Управління фінансами суб’єктів господарювання: практикум: навч. посіб. / А.П. Вожжов, С.В. Сорокіна, І.В. Колесова та ін.; за ред. А.П. Вожжова. К.: Знання, 2014. 324 с. 4. Фінанси. Підручник / І.О. Лютий, С.Я. Боринець, З.С. Варналій та ін.; за ред. І.О. Лютого. Київ: Видавництво Ліра-К, 2017. 728. 5. Фінанси підприємств : навч. посіб. для самост. вивч. дисципліни / Г.М. Азаренкова. 3-тє вид., випр. і допов. К. : Знання-Прес, 2009. 300 с. 6. Фінанси підприємств: підруч. / О.С. Філімоненков, Д.І. Дема ; заг. ред. О.С. Філімоненков. К.: Алерта, 2009. 496 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Інструкції, співбесіди з керівником практики від установи, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Усне опитування, захист звіту з практики, самоконтроль. Практика має диференційований залік. Шкала відповідності оцінок за національною шкалою (100 бальна система) : "відмінно" - 90-100, "добре" - 75-89, " задовільно" - 60-74, "незадовільнно" - 0-59.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти