Кваліфікаційна робота магістра зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»

Освітня програма: Управління фінансами ОС Магістр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Кваліфікаційна робота магістра зі спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»
Код дисципліни
ОК.08
Тип модуля
Кваліфікаційна робота
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
15
Результати навчання
РН 1. Поглиблення теорет. і практ. знань з обраного напряму спеціалізації, пошуку суч. наук. досягнень у певній сфері й уміння їх самостійно застосовувати при вирішенні прикладних проблем, та ступеня підготовки здобувачів до самост. практ. діяльності. РН 2. Удосконалення умінь щодо організації та виконання самост. теорет.-прикладного дослідження: оволодіння методикою дослідження та експерименту, що пов'язані із темою роботи, проведення всебічної оцінки стану предмету дослідження із застосуванням суч. інструментарію; розробка та оцінка альтернативних підходів до вирішення визначених проблем; запропонованих рішень з використанням ситуаційного аналізу та економ.-математ. моделювання; підготовка доповіді та наочних матеріалів, що передають осн. зміст роботи та пропозиції автора. РН 3. Демонстрування практичних навичок стисло, конкретно, професійно представляти та обгрунтовувати отримані результати з використанням презентації на публічному захисті кваліфікаційної роботи.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Набуті теорет. і практ. навички правильної постановки проблеми та обґрунтування її актуальності, формулювання мети і завдань дослідження, побудови логічного плану і оптимальної структури, роботи з літературними джерелами та статистичною інформацією, аналізу та оцінки еконоімчних аспектів діяльності економічних суб’єктів, обґрунтування власних узагальнень, висновків та пропозицій. 2. Повне та вчасне виконання індивідуального навчального плану, оволодіння освітніми компонентами ОП у повному обсязі на рівні не нижче 60 балів за системою відповідності ECTS. 3. Додаткова вимога: рішення про допуск кваліфікаційної роботи до захисту приймається лише після отримання та аналізу результатів перевірки кваліфікаційної роботи на доброчесність (наявність академічного плагіату).
Зміст навчальної дисципліни
Кваліфікаційна робота магістра як складова атестації здобувачів вищої совіти є підсумковою індивідуальною письмовою науково-дослідною роботою. ЇЇ структура включає: титульний аркуш; індивідуальне завдання; реферат; висновок наукового керівника; рецензія; зміст роботи; вступ; основна частина роботи (три розділи); висновки (заключна частина); список використаних джерел; додатки. Основний текст кваліфікаційної роботи магістра (без списку використаних джерел і додатків) має бути в межах 90-110 сторінок друкованого тексту формату А4. Список використаних джерел включає складений за чинними правилами перелік використаних літературних джерел та переліку нормативно-правових актів, рішень судів, кількість яких має бути не менше 70.
Рекомендована та необхідна література
1. Виконання, підготовка до захисту та публічний захист КР згідно вимог "Методичні рекомендації з виконання, оформлення та захисту кваліфікаційної роботи магістра зі спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування для здобувачів вищої освіти ІПО /Рожко О.Д., Ткаченко Н.В., Любкіна О.В.– Київ: Інститут післядипломної освіти КНУ ім. Тараса Шевченка.– 2020 р.– 48 с. 2. До списку літератури КР слід включати джерела, на які є посилання у тексті, згідно з вимогами стандартів: «ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 «Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліограф. запис. Бібліограф. опис. Заг. вимоги та правила складання (ГОСТ 7.1-2003, IDT)»; ДСТУ 3582-97 «Інформація та документація. Скорочення слів в українській мові і бібліограф. описі. Загальні вимоги та правила»; ГОСТ 7.12-93 «Библиографическая запись. Сокращение слов на русском языке. Общие требования и правила».
Заплановані освітні заходи та методи викладання
1. Вибір і затвердження теми; 2. Складання та затвердження індивідуального завдання на підготовку; 3. Розробка графіку підготовки; 4. Надання здобувачам організаційно-технічної допомоги (робота в комп'ютерному класі, ознайомлення з матеріалами бібліотеки, навчально-методичних кабінетів тощо); 5. Оформлення відгуку наукового керівника кваліфікаційної роботи магістра; 6. Рецензування робіт; 7. Попередній розгляд (захист) комісією, створеною Інститутом післядипломної освіти; 8. Перевірка кваліфікаційної робіт на доброчесність (наявність академічного плагіату). 9. Розгляд кваліфікаційних робіт магістра на засіданні навчально-методичної комісії Інституту післядипломної освіти на предмет їх рекомендації до захисту; 10. Публічний захист кваліфікаційних робіт.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова атестація - публічний захист магістерської роботи на засіданні ЕК. Оцінюються: 1. Змістовні аспекти роботи: актуальність обраної теми дослідження; спрямованість роботи на розробку реальних практ.рекомендацій; відповідність логічної побудови роботи поставленим цілям і завданням; методологія дослідження; наявність альтернативних підходів до вирішення визначених проблем; рівень обґрунтування запропонованих рішень; ступінь самостійності проведення дослідження; мова викладення роботи та її загальне оформлення. 2.Якість захисту роботи: уміння стисло, послідовно та чітко викласти сутність і результати дослідження; здатність аргументовано захищати свої пропозиції, думки та погляди; загальний рівень підготовки студента; володіння культурою презентації. 3.Результатом захисту магістерської роботи є підсумкова оцінка (середня по оцінках членів ЕК) за шкалою відповідності: відмінно - 90-100, добре - 75-89, задовільно - 60-74, незадовільно - 1-59 балів (згідно системи ECTS).
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти