Практика проведення психологічних досліджень

Освітня програма: Психологія сім’ї з основами психотерапії

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
Практика проведення психологічних досліджень
Код дисципліни
ОК.16
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
15
Результати навчання
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Метою практики є оволодіння здобувачами вищої освіти сучасними методами, навичками, уміннями та способами організації праці майбутньої професійної діяльності, формування у них на базі одержаних в Університеті знань професійних навичок та умінь для прийняття самостійних рішень під час роботи в конкретних суспільно-економічних умовах, виховання потреби систематично поповнювати свої знання і творчо їх застосовувати в практичній діяльності. Переддипломна практика проводиться відповідно до навчального плану на 2 році навчання, є обов'язковим видом навчальної діяльності для здобувачів вищої освіти. Практика проводиться протягом 10 тижнів перед виконанням кваліфікаційної роботи і є підсумковим видом практичної підготовки здобувачів вищої освіти. Під час цієї практики поглиблюються та закріплюються теоретичні знання з фахових дисциплін, завершується формування бази фактичного матеріалу для виконання кваліфікаційної роботи.
Зміст навчальної дисципліни
Відповідно до цілей і завдань практики зміст практичної діяльності визначається за такими напрямами: організаційний - планування й узгодження; оформлення звіту та його захист на конференції з практики. Психодіагностичний - діагностування психологічних явищ; обробляння й інтерпретація психологічних матеріалів. Корекційно-розвивальний - організація цілеспрямованих психологічних впливів. Консультативний, просвітницький - надання інформаційної допомоги. Дослідницький - проведення дослідження в межах підготовки кваліфікаційної роботи. Переддипломна практика відбувається у три умовні етапи: навчальний, професійний та підсумковий. Загальне організаційне, навчально-методичне та наукове керівництво практикою здійснюють керівники практики від Інституту післядипломної освіти.
Рекомендована та необхідна література
1.Малик Я. І. Магістерська робота: методика написання, правила оформлення і порядок захисту: методичні рекомендації / Я. І. Малик. - Львів: ЛРІДУ УАДУ, 2002. - 48 с.; 2.Методичні рекомендації з організації та проведення науково-дослідної (переддипломної) практики для студентів освітнього рівня «Бакалавр» напрямку підготовки 6.03010201 «Психологія» : навчально-методична розробка / За заг.ред. Н.М.Дембицької. – К. : КОМПРИНТ, 2017. - 39 с.; 3.Положення про проведення практики студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка № 16 від 23 березня 2007 року. – Режим доступу: http://nmc.univ.kiev.ua/doc.htm; 4.Робоча програма виробничої практики для студентів освітнього ступеня магістр спеціальності 053 «Психологія» / Розр. Емішянц О. Б., Зеленько О. А., Юрчинська Г. К. - К., 2017. - 19 с.; 5.Тадіян С. В. Положення та програма виробничої практики (стажування): методичні рекомендації для студентів зі спеціальності 053 «Психологія» / С. В. Тадіян . – Х., 2017. – 51 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Переддипломна практика проводиться відповідно до навчального плану на 2 році навчання, є обов'язковим видом навчальної діяльності для здобувачів вищої освіти, які навчаються за ступенем магістр спеціальності 053 «Психологія» освітньої програми «Психологія сім’ї з основами психотерапії» . Практика проводиться протягом 10 тижнів перед виконанням кваліфікаційної роботи. Протягом перших двох тижнів переддипломної практики здобувач вищої освіти виконує завдання ознайомчого характеру. Наступні шість тижнів передбачають основні види професійно-практичної діяльності, формування основних фахових компетенцій. Останні два тижні передбачають підготовку звітної документації та захист практики відповідно до графіка освітнього процесу та розкладу Інституту післядипломної освіти.
Методи та критерії оцінювання
Після закінчення терміну практики здобувачі вищої освіти звітують про виконання поставлених завдань. Диференційованій оцінці з боку керівника практики підлягають всі завдання, що виконав практикант ( здобувач вищої освіти). Оцінка має враховувати рівень виконання завдань практики та зміст представлених звітних документів. Звіт із практики захищається здобувачами вищої освіти на звітній конференції. Керівники від баз практики рекомендують ІПО певним чином оцінити практику здобувача вищої освіти. Остаточне рішення приймає комісія, призначена в ІПО. Практика має диференційований залік і оцінка заноситься у залікову книжку та відомість. Бали за проходження практики - 60. Бали за прилюдний захист звіту про практику - 40. Загальна кількість балів - 100.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти