ФІНАНСОВЕ ПРАВО

Освітня програма: Правнича діяльність ОС бакалавр

Структурний підрозділ: Інститут післядипломної освіти

Назва дисципліни
ФІНАНСОВЕ ПРАВО
Код дисципліни
ОК 10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати предмет, завдання та методологію курсу «Фінансове право». Знати зміст публічної фінансової діяльності, склад суб’єктів, що наділені владними повноваженнями в зазначеній сфері, склад фінансової системи України. Знати законодавчі та інструктивні матеріали. Знати правове регулювання, судову практику та наукові погляди щодо предмету дослідження. Вміти досліджувати та аналізувати норми чинного фінансового законодавства України.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: знання теоретичних основ правової норми та правовідносин; знати конституційно-правові засади органів державної влади та органів місцевого самоврядування у сфері публічних фінансів; володіти основами правового статусу органів, що здійснюють керівництво публічною фінансовою діяльністю. Вміти: закріплювати та поглиблювати отримані знання шляхом опрацювання нормативно-правових актів, наукової літератури, судової практики; використовувати набуті знання з інших навчальних дисциплін, зокрема, конституційного права, цивільного права, адміністративного права; користуватися інформаційними та аналітичними ресурсами; виконувати завдання для самостійної роботи, вирішувати задачі. Володіти: навичками з підготовки юридичних консультацій, висновків, з урахуванням особливостей практичної ситуації та за допомогою правових методів розв’язувати юридичні спори.
Зміст навчальної дисципліни
Тема 1. Поняття публічних фінансів і публічної фінансової діяльності. Тема 2. Предмет та метод фінансового права. Тема 3. Фінансово-правова норма та публічні фінансові правовідносини. Тема 4. Правові основи публічного фінансового контролю. Загальний обсяг 90 год., в тому числі: Лекцій – 10 год. Семінари – 4 год. Самостійна робота - 76 год.
Рекомендована та необхідна література
1. Конституція України. Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року / Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141. 2. Податковий кодекс України вiд 02.12.2010 р. 3. Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 р. 4. Про Національний банк України: Закон України від 20.05.1999 р. № 679-ХІV. 5. Про рахункову палату: Закон України від 02.07.2015 № 576-VIII. 6. Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні: Закон України від 26.01.1993 № 2939- XII. 7. Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність: Закон України від 21.12.2017 № 2258-VIII. 8. Воронова Л.К. Фінансове право України: Підручник. – К.: Прецедент; Моя книга, 2006. – 448 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота студента.
Методи та критерії оцінювання
Експрес опитування, тестування, модульна контрольна робота, колоквіум, залік.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Людмила Миколаївна Чуприна
ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

ІПО-викладачі
Інститут післядипломної освіти