Урбоекологія

Освітня програма: Урбаністика та міське планування

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Урбоекологія
Код дисципліни
ОК 21
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Здатність застосовувати знання про зміни природно-просторових ресурсів міста, його ґрунтового покриву, повітряного басейну, поверхневих і підземних вод, рослинного і тваринного світу, види забруднень для оптимізації урболандшафтів; оволодіння базовими знаннями, концепціями та принципами урбоекології, раціонального проектування та екологічно оптимальних варіантів будівництва міських структур; здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел, використання простих кількісних методів при дослідженні сфер ландшафтної оболонки та проведення досліджень на відповідному рівні
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування ОК «Природнича географія», «Вступ до урбаністичних студій», «Ландшафтна екологія». 2. Здатність до використання у професійній діяльності існуючих загальних та спеціальних географічних теоретичних моделей та практик.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Урбоекологія» є складовою ОП «Урбаністика та міське планування» підготовки фахівців за освітнім рівнем «Бакалавр» спеціальності 106 Географія, галузі знань 10 Природничі науки. Дисципліна «Урбоекологія» є обов’язковою і викладається студентам у 4 семестрі в обсязі 4 кредитів ECTS. Вивчення дисципліни «Урбоекологія» надасть змогу майбутньому фахівцю з урбаністики та міського планування зрозуміти сутність процесів, які відбуваються у навколишньому середовищі міста; з’ясувати основні джерела забруднення міст та від чого залежить якість довкілля; яким чином можна покращити стан довкілля у місті у цілому або на локальному рівні.
Рекомендована та необхідна література
1. Франчук Г. М., Запорожець О.І., Архіпова Г.І. Урбоекологія і техноекологія: підручник. Київ : НАУ, 2011. 494 с. 2. Франчук Г. М., Ісаєнко В. М. Урбоекологія. К.: НАУ, 2003. 136 с. 3. Чайка В. М., Рубежняк І. Г., Міняйло А. А., Чайка В.М. Екологія міських екосистем (урбоекологія): посібник. Київ : Компринт, 2015. 337 с. 4. Кучерявий В. П. Урбоекологія. Львів: Світ, 2001. 440 с. 5. Урбоекологія : підручник. / за заг. ред. В. В. Мойсієнко. Житомир : ЖНАЕУ, 2015. 267 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття, самостійна робота, аналітична робота, вирішення конкретних задач та ситуацій
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістові частини. Заняття проводяться у формі лекцій та практичних занять. Завершується дисципліна заліком. Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні роботи на практичних заняттях та виконанні тематичних контрольних робіт. Організація оцінювання: Робота на практичних заняттях оцінюється по виконанню, відповідно до графіка проведення практичних занять. Тематичні контрольні роботи проводяться у тестовій формі.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Сергій Іванович Уліганець
Географії України
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет