Вступ до міського планування
Освітня програма: Урбаністика та міське планування
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Вступ до міського планування
Код дисципліни
ОК 20
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати: сутність та зміст міського планування як сфери теоретичної і практичної діяльності, як інструменту міського управління. теорії міського планування; планувальну систему міста; історичні особливості формування та розвитку міст й містобудівної діяльності, принципи формування міст нового часу; систему містобудівної документації, механізми формування концепції та генерального плану розвитку міста тощо
Вміти: застосовувати критичне мислення, аналіз і синтез інформації з міського планування та містобудування, шукати, обробляти та аналізувати інформацію з
різних джерел; застосовувати інструментарій містобудування в системі міського та регіонального управління, визначати, формулювати і вирішувати проблеми у сфері міського планування тощо
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Суспільна географія», «Вступ до урбаністичних студій», «Методи урбаністичних досліджень».
2. Знати сучасні кількісні та якісні методи географічних досліджень та геоінформаційні технології.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена вивченню сутності міського планування, основних понять та принципів містобудівної діяльності, чинників, що визначають розвиток та функціонування міських поселень й формування їх планувальної структури, видів, структури та складу містобудівної документації та її ролі в узгодженні приватних, громадських, державних та суспільних інтересів на різних територіальних рівнях. Функціональний блок дисципліни передбачає опанування такими складовими, як здатність застосовувати базові знання природничих і суспільних наук та інформаційних технологій в системі містопланувальної діяльності, здатність застосовувати прості кількісні та якісні методи при дослідженні містобудівних процесів, здатність самостійно досліджувати, аналізувати просторово-часові параметри містобудування та міського планування.
Рекомендована та необхідна література
1. Безлюбченко О. С, Гордієнко С. М., Завальний О. В. Планування міст і транспорт : навч. посібник. Харків : ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2021. 271 с.
2. Безлюбченко О. С., Завальний О. В., Черноносова Т. О. Планування і благоустрій міст : навч. посіб. Харків : ХНУМГ, 2017. 205 с.
3. Дідик В. В., Павлів А. П. Планування міст : Підручник. Львів : Львівська політехніка, 2006. 411 с.
4. Дьомін М. М. Сингаївська О. І.; Містобудівні інформаційні системи. Містобудівний кадастр. Первинні елементи структури об'єктів містобудування та територіального планування : [для викладачів і студентів спец. "міське будівництво" та "господарство, містобудування, архітектура"]. Київ : Фенікс, 2015. 212 с.
5. Містобудування. Довідник проектувальника. Видання друге / за заг. ред.Т.Ф.Панченко. К.: Укрархбудінформ, 2006. 192 с.
6. Палеха Ю. М. Планування забудови міського середовища. Київ. 2008. 121 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, дискусія, вирішення конкретних задач та ситуацій, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістові частини. Заняття проводяться у формі лекцій та семінарських занять. Завершується дисципліна іспитом.
Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні роботи на семінарських заняттях та виконанні тематичних контрольних робіт.
Організація оцінювання: Робота на семінарських заняттях оцінюється по виконанню, відповідно до графіка проведення семінарських занять. Тематичні контрольні роботи проводяться у тестовій формі.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Сергій
Петрович
Запотоцький
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет