Іноземна мова для академічних цілей
Освітня програма: ОНП Культурологія 2021
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Іноземна мова для академічних цілей
Код дисципліни
ВП.З.01.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
знати принципи мовної норми та дотримуватися їх при застосуванні іноземної мови;
знати ключові поняття іноземної мови;
знати стилістичні особливості професійно орієнтованих текстів;
знати основи писемного спілкування;
знати принципи лексико-граматичних трансформацій;
вміти працювати з першоджерелами професійно орієнтованого характеру;
вміти вести бесіду з активним використанням ключових тематичних лексичних одиниць;
вміти організувати й провести презентацію, ділову зустріч, дискусію, перемовини тощо;
розуміти на слух іншомовне мовлення сприймати тексти різних жанрів у ході читання розуміти основний зміст автентичних наукових та професійно орієнтованих текстів;
будувати тривале спонтанне монологічне висловлювання, брати участь у непідготовленому діалозі/полілозі для реалізації мовленнєвих інтенцій робити підготовлені повідомлення у формі доповіді; у ході письма вміти композиційно укладати й оформляти наукові й професійно орієнтовані тексти різних жанрів та стилів.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен знати: основні принципи мовної норми та дотримуватися їх при застосуванні іноземної мови; ключові поняття іноземної мови та володіти ними у рамках наукового та професійного спілкування; стилістичні особливості професійно орієнтованих текстів; основи писемного спілкування; основні принципи лексико-граматичних трансформацій. організувати та провести презентацію, ділову зустріч, перемовини; будувати тривале, спонтанне монологічне висловлювання, брати участь у непідготовленому діалозі/полілозі для реалізації мовленнєвих інтенцій; робити підготовлені повідомлення на запропоновану тему у формі доповіді, яка містить власну аргументацію; брати участь у дискусіях, які вимагають попереднього добору та обробки фактів; композиційно укладати та створювати професійно орієнтовані та наукові тексти різних жанрів і стилів.
Зміст навчальної дисципліни
Introductory Classes. Placement Test (Written / Spoken) 2) 21st Century Skills 3) Academic Reading Strategies 4) Academic Reading: Predicting, Skimming, Scanning, Reading for Detail 5) Academie Listening Strategies. 6) Effective Note-taking in Lectures, 7) Module Test : Writing Assignment, Speaking Test 8) Academic Writing: Process and Product Approaches. 9) Writing an Argument Paragraph: Grouping Ideas, Ordering Reasons, Checking Reasons, Explaining the Problem 10) Presentations: Structure. 11) Discussion Strategies. 12) Q&A Sessions. 13) Module Test #2: Writing Assignment, Speaking Test
Рекомендована та необхідна література
1. Войко Н.В., Мусієнко А.П., Тихонова Т.Б. Навчально-методичний посібник з англійської мови для студентів гуманітарних факультетів (Аналіз текстів та контекстуальна лексика). – Київ, 2001. 2. Зуєнок І.І. Методичні рекомендації до складання звітів про наукові дослідження “Writing Reports”. Дніпропетровськ: РВК НГУ, 2004 – 55 с. 3. Зуєнок І.І., Тихоненко В.В. Методичні рекомендації з підготовки та проведення проектної роботи. - Дніпропетровськ, РВК НГУ, 2009. 4. Кострицька С.І. Методичні рекомендації з підготовки та проведення презентацій (виступів-доповідей) для студентів, спеціалістів, магістрів, аспірантів усіх напрямків підготовки.– Дніпропетровськ, РВК НГУ, 2004.– 26 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх тем змістового модуля і є сумою балів з кожного. Оцінювання за формами контролю за змістовий модуль: 1) Робота на занятті (виконання завдань на говоріння, читання, письмо, аудіювання) – 16 балів / 10 балів у кожному модулі 2) Написання коротких лексико-граматичних тестів – 7 балів / 4 бали у кожному модулі 3) Написання есе (1 на модуль) – 5 балів / 3 бали на модуль 4) Презентація (1 на модуль) – 5 балів / 3 бали на модуль 5) Підсумкові письмові тести (1 на модуль) – 7 балів / 4 балів на модуль Підсумковий контроль виставляється за результати роботи студента впродовж семестру і усної співбесіди з викладачем на заліку.
Мова викладання
англійська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Світлана
Юріївна
Даниліна
Кафедра іноземних мов історичного та філософського факультетів
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Сергій
Володимирович
Петренко
Кафедра іноземних мов історичного та філософського факультетів
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра іноземних мов історичного та філософського факультетів
Навчально-науковий інститут філології
Кафедра іноземних мов історичного та філософського факультетів
Навчально-науковий інститут філології