Технології прийняття управлінських рішень в місцевому самоврядуванні

Освітня програма: Освітньо-професійна програма Місцеве самоврядування - заочна форма

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби

Назва дисципліни
Технології прийняття управлінських рішень в місцевому самоврядуванні
Код дисципліни
ОК.10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Результати навчання Знати понятійний апарат, методологію процесів підготовки, прийняття та впровадження управлінських рішень; Знати етапи підготовки та основні моделі та технології прийняття управлінських рішень у публічному управлінні; Знати та передбачати правові, організаційні та соціальні наслідки прийняття управлінських рішень органами місцевого самоврядування; Вміти виявляти та сформулювати проблему у публічному управлінні, мету та завдання прийняття конкретного управлінського рішення органами та посадовими особами місцевого самоврядування; Вміти визначати критерії та обирати кращі за рейтингом альтернативи у процесі прийняття управлінських рішень органами місцевого самоврядування; Вміти розробляти проєкти локальних нормативних, запроваджувати моніторинг виконання та оцінки ефективності прийнятих управлінських рішень;
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні умови та додаткові вимоги Знати: основну проблематику управління в органах публічної влади та місцевого самоврядування; теоретичні та прикладні засади підготовки, прийняття, реалізації та контролю за виконанням управлінських рішень у публічному управлінні та місцевому самоврядуванні. Вміти використовувати отримані знання при вирішенні професійних завдань; провадити аналітичну оцінку рішень органів публічної влади; готувати проєкти розпорядчих документів, а також повідомлення, виступи, аналітичні довідки та інше; здійснювати ефективну комунікацію, аргументувати свою позицію, використовувати сучасні інформаційні та комунікаційні технології у сфері місцевого самоврядування на засадах соціальної відповідальності.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст освітньої програми Розкриваються теоретико-методологічні основи та організаційні форми прийняття управлінських рішень органами публічної влади різних рівнів, особливості рішень у місцевому самоврядуванні. Систематизуються знання методів та моделей прийняття управлінських рішень. Розглядаються технології підготовки, прийняття та впровадження державно-управлінських рішень, комплексний підхід моделювання управлінських рішень у конкретних ситуаціях. Визначаються організаційно-правові засади залучення громадськості до місцевого розвитку, створення сприятливих умов партисипації у прийнятті управлінських рішень на організаційному рівні.
Рекомендована та необхідна література
Рекомендована та необхідна література 1. Берданова О. В., Бородін Є. І., Борщ Г. А. Місцеве самоврядування : Local Self-Government : підручник Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Київ : НАДУ, 2019. 672 с. 2. Гречко Т. К. Системний аналіз і прийняття рішень у публічному управлінні : навч.-метод. посіб. : Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Київ : НАДУ, 2019. 3. Даниленко А. С., Юхименко П. І., Сокольська Т. В. Публічне адміністрування : навч. посіб. : М-во освіти і науки України, Білоцерків. нац. аграр. ун-т. Київ : Центр учб. літ., 2019. 288 с. 4. Децентралізація і формування політики регіонального розвитку в Україні : наук. доп. : О. В. Шевченко, В. В. Романова, Я. А. Жаліло; за наук. ред. Я. А. Жаліла : Нац. ін-т стратег. дослідж. Київ : НІСД, 2020. 195 с. 5. Дорох В.В., Черній О.В. Форми участі громадськості в процесах прийняття рішень: Навч.метод. посіб. В.: ТОВ «ТВОРИ», 2018. 104 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заплановані освітні заходи та методи викладання Лекція, семінарські та практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Методи та критерії оцінювання Оцінювання здійснюється у формах поточного та підсумкового контролів. Поточний контроль здійснюється під час проведення аудиторних занять і має на меті перевірку рівня підготовленості студентів до виконання запланованих видів навчальної діяльності у межах дисциплін, що вивчаються. При поточному контролі оцінюється: контрольні роботи, самостійні завдання, аналітичне завдання, презентації, активність роботи студента на практичних і семінарських заняттях, результати виконання індивідуальних завдань, що передбачені програмою самостійної роботи, якість підготовлених презентацій або тематичних повідомлень. Підсумковоий контроліь: іспит.
Мова викладання
Українська