Концептуальні підходи до прийняття управлінських рішень

Освітня програма: Освітньо-професійна програма «Урядування у сфері національної безпеки»

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби

Назва дисципліни
Концептуальні підходи до прийняття управлінських рішень
Код дисципліни
ОК.17
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Результати навчання ПРН-3. Вміти за допомогою абстрактного мислення, аналізу та синтезу оцінювати результати професійної діяльності та забезпечувати її якість, бути критичним і самокритичним, наполегливим щодо поставлених завдань і взятих зобов’язань ПРН-7. Вміти виявляти, ставити та вирішувати професійні завдання, вміти узагальнювати отримані результати, обробляти та аналізувати інформацію з різних джерел, оформлювати і презентувати результати досліджень відповідно до вимог.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основні категорії та поняття, пов’язані з життєдіяльністю людини і суспільства, держави та основи теорії управління у сфері національної безпеки вміти: виявляти та аналізувати інформацію, яка дозволить розкрити сутність методологічних засад та практичних аспектів прийняття управлінських рішень; застосовувати основні категорії, поняття (терміни) при аналізі державно-управлінських процесів у сфері національної безпеки; пояснювати сутність та роль управлінської діяльності у соціальних системах у контексті забезпечення безпеки їх життєдіяльності; володіти елементарними навичками: системного аналізу при дослідженні управлінської діяльності у контексті забезпечення національної безпеки та прогнозування і критичного осмислення її наслідків; систематизації матеріалів, необхідних для ефективної організації власної навчальної діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Є поєднанням знань щодо методологічних засад та практичних аспектів прийняття управлінських рішень у сфері національної безпеки та включає два змістові модулі: «Методологічні засади прийняття управлінських рішень», який. формує у студента сукупність знань про: управлінську діяльність у контексті прийняття управлінських рішень; взаємозумовленість та цільову орієнтація політико-управлінських рішень; людський фактор, психологічні та корупційні аспекти управлінських рішень; класифікацію та нормативно-правове оформлення рішень органів державної влади; методи прийняття управлінських рішень та їх оптимізації та «Практичні аспекти прийняття управлінських рішень», який формує у студента сукупність знань про: особливості та механізми імплементації політичних рішень у публічному управлінні; передумови прийняття ефективних стратегічних управлінських рішень; особливості розробки інноваційних управлінських рішень та особливості прийняття управлінських рішень в умовах невизначеності та ризику.
Рекомендована та необхідна література
Основи теорії управління у сфері національної безпеки: курс лекцій / Г.П.Ситник. К: ТОВ "САК Лтд.", 2023. 174 с.;Орел М.Г. Концептуальні підходи до прийняття управлінських рішень: навч.-метод. посібник. Київ: Міжрегіональна Академія управління персоналом, 2021. 150 с.; Прийняття управлінських рішень: навчальний посібник / Ю. Є. Петруня, Б.В. Літовченко, Т. О. Пасічник та ін.; за ред. Ю. Є. Петруні. Дніпро: Університет митної справи та фінансів, 2020. 276 с.;Ситник Г.П., Зубчик О.А., Орел М.Г., Штельмашенко М.Г. Політико-правове забезпечення публічного управління та адміністрування: підручник / за ред. Г.П.Ситника. Вінниця: ФОП Кушнір Ю.В.,ВПЦ, 2020. 504 с.;Ситник Г.П., Орел М.Г. Публічне управління у сфері національної безпеки: підручник / за ред. Г.П.Ситник. Київ: Видавець Кравченко Я.О., 2020. 360 с.;Негрей М. В., Тужик К. Л. Теорія прийняття рішень: навчальний посібник / М. В. Негрей, К. Л. Тужик. К. : ЦУЛ, 2018. 272 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання здійснюється впродовж семестру усіх видів робіт, включаючи індивідуальну та групову роботу на семінарі, самостійну роботу, написання модульних контрольних робіт.
Мова викладання
Українська