Організація, правові та економічні основи геотуристики

Освітня програма: Природнича географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Організація, правові та економічні основи геотуристики
Код дисципліни
ВБ 2.10
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р07. Застосовувати моделі, методи і дані природничих і суспільних наук, інформаційних технологій тощо при вивченні формування і розвитку об’єктів і процесів географічної оболонки Р12. Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в галузях предметної області географії відповідно до спеціалізації. Р13. Дотримуватися морально-етичних аспектів досліджень, інтелектуальної й академічної доброчесності, професійного кодексу поведінки. Р14. Демонструвати здатність проводити самостійні дослідження природно- та суспільно-географічних об’єктів, систем і процесів у географічній оболонці за польових і лабораторних умов. Р16. Виявляти державницьку і громадянську позицію у професійній діяльності, використовувати комунікативні навички і технології, ініціювати запровадження методів комунікативного менеджменту на практиці, вміти реалізувати свої права та обов’язки як члена суспільства.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування таких обов’язкових дисциплін як «Геологія», «Геоморфологія», «Основи геотуристики», «Геотуристичні атракції Світу». 2) навички роботи з законодавчими та нормативними матеріалами, користування інтернет ресурсами.
Зміст навчальної дисципліни
У навчальному курсі висвітлюються особливості організації геотуризму, правові, соціальні, економічні й екологічні аспекти його розвитку, стратегія планування, нормативні підходи до реалізації геотуристичних програм і проектів.
Рекомендована та необхідна література
1. Олійник Я.Б., Стецюк В.В. Природні та етнокультурні феномени України: монографія. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2008. – 215 с. 2. Охорона і менеджмент об’єктів неживої природи на заповідних територіях: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. – Гримайлів – Тернопіль: «Джура», 2008. – 340 с. 3. Стратегічний аналіз розвитку геотуризму в Україні/ Бойко М., Шандор Ф.Ф., Кіш Г.В.2013 р. https://tourlib.net/statti_ukr/bojko8.htm 4. Geo-Carpathians. Potential of the Cognitive Tourism / [Edited by Ihor Bubniak and Andrzej Solecki] – Krosno, 2014. – 208 p. 5. Geotourism / Edited by Ross K.Dowling and David Newsome. – Elsevier Ltd., 2006. – 260 р. 6. Geotourism: The Tourism of Geology and Landscape / David Newsome, Ross Kingston Dowling. – Goodfellow Pub.: 2010.– 246 р.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі,виконання практичних та самостійних завдань, МКР, залік
Мова викладання
Українська