Публічне управління на центральному та регіональному рівнях

Освітня програма: Освітньо-наукова программа «Місцеве самоврядування» - заочна форма

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби

Назва дисципліни
Публічне управління на центральному та регіональному рівнях
Код дисципліни
ОК.4
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати теоретичні та прикладні засади вироблення й аналізу публічної політики, у т.ч. у сфері місцевого самоврядування, основ та технологій прийняття управлінських рішень органами та посадовими особами місцевого самоврядування. Розв’язувати складні задачі розвитку системи місцевого самоврядування, публічного управління та адміністрування в цілому, враховуючи вимоги законодавства. Знати основні засади національної безпеки та уміти попереджати й нейтралізувати виклики і загрози національним інтересам України. Визначати пріоритетні напрями впровадження у системі місцевого самоврядування електронного урядування та розвитку електронної демократії. Здійснювати ефективне управління інноваціями, ресурсами, ризиками, проєктами, змінами, якістю.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Знати основи організаційної теорії та теорії державного управління, правові засади адміністративної діяльності та основні тенденції їх еволюції. 2.Вміти застосовувати основні категорії, поняття, терміни при аналізі управлінської діяльності, узагальнювати наукову літературу стосовно регіонального управління, господарського права, лідерства та управління організаційною культурою. 3. Володіти елементарними навичками і застосовувати базові знання з історичних, культурних, політичних, соціальних, економічних засад розвитку держави і суспільства для аналізу сучасної системи публічного управління на центральному та регіональному рівнях, а також роботи з нормативно-правовою базою, оформлення й представлення даних за допомогою програм пакету Microsoft Office (Excel, Word, Power Point та ін.).
Зміст навчальної дисципліни
Публічне управління на центральному та регіональному рівні як системне явище. Публічне управління та публічна влада: центральний та регіональний рівні. Закономірності, форми, методи та стилі публічного управління. Публічне управління як процес вироблення, прийняття та виконання управлінських рішень на центральному та регіональному рівні. Результативність та ефективність публічного управління на центральному та регіональному рівнях. Громадянське суспільство як суб’єкт публічного управління. Інституціоналізація та інституціональні трансформації у публічному управлінні.
Рекомендована та необхідна література
а) основна: 1. Керівник у системі публічного управління: навч. посіб. / Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України ; за заг. ред. П. М. Петровського ; уклад.: П. М. Петровський [та ін.]. - Львів : ЛРІДУ НАДУ, 2018. - 232 с 2. Кравченко В. В., Бородін Є. І., Квітка С. А. Місцеве самоврядування в системі публічного управління : навч. посіб. у схемах. – Дніпро : ГРАНІ, 2018. – 148 с. 3. Комунікації в публічному управлінні: аспекти організаційної культури та ділового спілкування [Текст] : навч. посіб. / [Рада Європи, Нац. акад. держ. упр. при Президентові України] ; уклад.: В. А. Гошовська, Л. А. Пашко, Н. Б. Ларіна. - Київ : К.І.С., 2016 с. 4. Лазор О. Д. Основи публічного управління та адміністрування [Текст] : навч.-метод. посіб. / О. Д. Лазор, О. Я. Лазор, І. Г. Юник ; М-во соц. політики України, Ін-т підгот. кадрів Держ. служби зайнятості України. - Київ : Ліра-К, 2018. - 268 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, консультації, індивідуальне аналітичне завдання, самостійна робота; участь у кафедральних і університетських науково-дослідних роботах та проектах; виступи на конференціях, семінарах, «круглих столах».
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки, що складає 25 % від загальної оцінки за семестр та оцінювання практичної підготовки, що складає 75 % загальної оцінки за семестр. Семестрове оцінювання: модульна контрольна робота; індивідуальне аналітичне завдання; самостійна робота. Перескладання семестрового контролю з метою покращення позитивної оцінки не допускається. Заключне оцінювання: формою заключного оцінювання є іспит. Формою проведення іспиту є письмова робота із завданнями різного рівня складності. Максимальна кількість балів, яка може бути отримана студентом під час іспиту, становить 40 балів. Підсумкове оцінювання: підсумкова оцінка визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання під час семестру та оцінки, отриманої під час іспиту. Максимальна кількість балів, яка може бути отримана студентом, становить 100 балів.
Мова викладання
Українська