Управління якістю в органах публічної служби
Освітня програма: Освітньо-наукова програма "Державна служба" - заочна форма
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби
Назва дисципліни
Управління якістю в органах публічної служби
Код дисципліни
ОК.13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати теоретичні та прикладні засади вироблення й аналізу публічної
політики, у т.ч. у сфері місцевого самоврядування, основ та технологій прийняття управлінських рішень органами та посадовими особами місцевого самоврядування.
Використовувати сучасні статистичні методи, моделі, цифрові технології, спеціалізоване програмне забезпечення для розв’язання складних задач, що виникають у процесах реалізації права на місцеве самоврядування.
Розробляти обґрунтовані управлінські рішення, необхідні для реалізації права на місцеве самоврядування з урахуванням питань європейської та євроатлантичної інтеграції, враховувати цілі, наявні законодавчі, часові та ресурсні обмеження, оцінювати політичні, соціальні, економічні та екологічні наслідки варіантів рішень для конкретної території та держави в цілому.
Планувати і здійснювати наукові та прикладні дослідження у сфері місцевого самоврядування.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основні засади публічного управління, основи нормативно-правового забезпечення діяльності органів публічної влади.
Вміти використовувати аналітичні й статистичні методи обробки інформації, працювати з національними і міжнародними базами даних, науковими та іншими джерелами інформації.
Володіти навичками аналізу, синтезу, обробки та візуалізації статистичних, соціологічних та інших даних, роботи з нормативно-правовою базою, оформ-лення й представлення даних за допомогою програм пакету Microsoft Office (Excel, Word, Power Point та ін.).
Зміст навчальної дисципліни
Тема 1. Теоретичні засади управління якістю. Тема 2. Концептуальні основи управління якістю в органах публічного управління Тема 3. Системи та моделі управління якістю в органах публічної влади. Тема 4. Запровадження систем управління якістю в діяльність органів публічної служби.
Рекомендована та необхідна література
1. Інструменти забезпечення ефективності, результативності та якості діяльності органів державної влади / М. Канавець, Ю. Лихач, А. Кукуля, О. Бутенко, Ю. Єрченко; За заг. ред. В. Купрія. К.: 2019. 178 с.
2. Колтун В.С. Закономірності та тенденції розвитку місцевого самоврядування: комплементарний підхід : монографія / В.С. Колтун. К. : НАДУ; Фенікс, 2015. 360 с.
3. Колтун В.С. Сумісна діяльність місцевих органів публічної влади у сфері надання послуг. Управління якістю послуг в органах публічної влади. Організація надання публічних послуг на місцевому рівні: навч. посіб. [Г.А. Борщ, Н.В. Васильєва, О.І. Васильєва та ін]; 2-ге вид., допов. І переробл.:НАДУ, 2018. 400 с.
4. Колтун В.С., Шамрай Н.В. Взаємодія органів місцевої влади у сфері надання муніципальних послуг // Організація надання публічних послуг на місцевому рівні : навч. посіб. / авт. кол. : Г.А. Борщ, Н.В. Васильєва, О.І. Васильєва та ін. ; К. : НАДУ, 2017. 444 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Семестрове оцінювання таких видів робіт, як: дискусії, опитування, розв’язування задач, тестування, контрольні роботи здійснюються під час занять, які відбуваються за розкладом.
Самостійна робота студента полягає в систематичному опрацюванні нормативно – законодавчих актів та звітів про оцінку рівня нормативно-правового забезпечення експортного контролю в Україні. Засвоєний матеріал підлягає перевірці на кожному практичному занятті у формі усного опитування. Крім того, результати самостійного опрацювання матеріалу перевіряються у вигляді коротких письмових робіт, кожна з яких оцінюється максимум у 5 балів.
Відпрацювання пропущених занять здійснюється шляхом виконання студентом додаткових розрахункових завдань з дисципліни
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, оцінювання теоретичної підготовки – 25 % від загальної оцінки за семестр; оцінювання практичної підготовки – 75 % загальної оцінки за семестр.
Семестрове оцінювання (МАХ – 80 балів / MIN – 48 балів):
1. Виконання практичних (семінарських) занять - мах. 35 балів / мін. 21 бали .
2. Контрольні роботи – мах. 10 балів / мін.6 бали (дві модульні контрольні роботи)
3. Самостійна робота –мах. 5 балів / мін. 3 бали
4. Індивідуальна аналітична робота - мах. 30 балів / мін. 18 балів.
Підсумкове оцінювання:
Підсумковий контроль здійснюється у формі письмової контрольної роботи, максимум – 20 балів, проводиться на останньому практичному занятті. Підсумкова оцінка виставляється за результатами роботи протягом семестру як сума балів, отриманих впродовж навчального семестру, включаючи бали, отримані за виконання самостійної роботи та підсумкової контрольної роботи
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Вікторія
Семенівна
Колтун
Кафедра регіональної політики
Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби
Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра регіональної політики
Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби