Національна система публічного управління і регулювання

Освітня програма: Освітньо-професійна програма «Урядування у публічній сфері» - заочна форма

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби

Назва дисципліни
Національна система публічного управління і регулювання
Код дисципліни
ОК.7
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати: теоретичні засади державного управління та адміністрування; концептуальні підходи до формування національної системи публічного управління та адміністрування; Вміти:аналізувати взаємозв’язок політичної та адміністративної складових у державному управлінні Давати характеристику нормативно- правовим актам, що стосуються організації національної системи публічного управління та регулювання;орієнтуватись в основних принципах функціонування і способах організації державно-службових відносин Автономність та відповідальність: продемонструвати розуміння особистої відповідальності за професійні та/або управлінські рішення чи надані пропозиції/рекомендації, які можуть впливати на стратегічне управління та впровадження змін у публічній сфері в цілому чи окремі її складові.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: засадничі та нормативні підходи до організації національної системи публічного управління та регулювання, проблемні питання інституційного забезпечення управління нею; 2. Вміти: аналізувати взаємозв’язок політичної та адміністративної складових у державному управлінні, давати організаційно-правову характеристику державним органам;орієнтуватись в основних принципах функціонування і способах організації державно- службових відносин; 3. Володіти: практичними навичками щодо: самостійного пошуку наукової інформації щодо вирішення основних питаньфункціонування національної системи публічного управління та регулювання в Україні; визначення пріоритетних завдань для підвищення ефективності механізмів публічного управління;
Зміст навчальної дисципліни
Змістовна частина 1. Засади національної системи публічного управління та регулювання Змістовна частина 2. Структурні елементи національної системи публічного управління та регулювання
Рекомендована та необхідна література
1. Адміністративне право України. Повний курс: підручник / за ред. В. Галунька, О. Правоторової. Видання третє. Київ: Академія адміністративно-правових наук, 2020. 466 с. 2. Адміністративне право: навч. посіб. / В.В. Баштанник, І.Д. Шумляєва – 2 –е вид., перероб. І доповн. – Дніпро: ДРДУ НАДУ, 2018. 200 с. 3. Барабаш Ю.Г. Конституційне право України: посібник для підготовки до іспитів. – К.: Право, 2015. – 328 с. 4. Галунько В. Публічний інтерес в адміністративному прав. Форум права. 2010. No 4. С. 178-182. 5. Гриценко І., Мельник Р., Пухтецька А. та ін. Загальне адміністративне право: підручник. Київ: Юрінком Інтер, 2017. 566 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття, семінарські заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу – семестрове оцінювання (МАХ – 70 балів / MIN – 45 балів): 1. Виконання семінарських занять - мах. 13 балів / мін. 11 балів. 2. Практичні завдання – мах. 27 балів / мін.18 бали (дві модульні контрольні роботи) 3. Модульний тест –мах. 30 балів / мін. 16 бали Підсумковий контроль здійснюється у формі тесту, який оцінюється максимум у 30 балів та проводиться на одному з останніх практичних занять з дисципліни. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру.
Мова викладання
Українська