Новітня сценічна інтерпретація класичного тексту

Освітня програма: «Зарубіжна література та англійська мова: теорія і методика навчання»

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Новітня сценічна інтерпретація класичного тексту
Код дисципліни
ВБ 2.09.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 1, ПРН 13, ПРН 27.2. Вичерпний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті «Профіль програми».
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування комплексної дисципліни «Історія зарубіжної літератури», дисципліни «Основи літературної компаративістики», дисципліни «Інтермедіальність та інтердисциплінарність як викладацькі стратегії». 2. Володіння навичками літературознавчого аналізу. 3. Вміння оперувати базовими категоріями та поняттями теорії літератури, знання жанрової системи драми та особливостей сприйняття драматичних творів.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна знайомить студентів з різноманітними формами новітніх інтерпретацій класичних текстів різних історичних періодів, як прозових, так і драматургічних, у їх сценічному втіленні. Курс спрямований на вивчення досвіду перепрочитання художніх творів, їх переробок з метою втілення авторського і режисерського бачення художньої реальності, пошуку нових форм, актуалізації змісту твору, використання класики у сучасному дискурсі відношення «сцена – оповідний текст». Курс передбачає вироблення навичок критичного аналізу та вміння самостійно визначати успішність сучасних інтерпретацій та їх естетичну цінність. Дисципліна формує аналітичне мислення в ситуації інтермедіальних переходів.
Рекомендована та необхідна література
Шекспір "Макбет", "Гамлет" Гофман "Пісочна людина" Лавкрафт "Зачаєний жах" Зебальд "Кільця Сатурна" Захер-Мазох "Венера в хутрі" Рамаяна Сей Шьонагон "Записки в узголів'ї" Піранделло Луїджі "Шість персонажів у пошуках автора" Дюпюї Сильвіан "Падіння друге", "Черевомовне пекло" Стрідсберг Сара "КраїнаМедея" Георгіу Андоніс "Колись була я Лісистратою" Стайн Дж. Сучасна драматургія в теорії та театральній практиці. Львів: 2003. Васильєв Є. Сучасна драматургія: жанрові трансформації, модифікації, новації. Луцьк, 2017. Вісич О. Метадрама: Теорія і репрезентація в українській літературі. 2019. Клековкін О. Theatrica: Лексикон. Науковий словник. 2012. Паві П. Словник театру. Київ, 1991.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Робочою програмою навчальної дисципліни передбачено проведення лекційних та семінарських занять, а також самостійну роботу студентів. Форми навчання включають усні відповіді на семінарських заняттях, презентації творчих робіт (есе).
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту. На іспит виноситься 40 балів. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за іспиту не може бути меншою за 24 бали. Здобувач освіти не допускається до іспиту, якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів. Оцінювання за формами контролю: відповідь на практичному занятті – min 12 / max 20 балів; моделювання фрагментів уроків – min 12 / max 20 балів; написання рецензій – min 12 / max 20 балів. Шкала відповідності оцінок За 100-бальною шкалою Оцінка за національною шкалою 90–100 5 Відмінно 75–89 4 Добре 60–74 3 Задовільно 35–59 2 Незадовільно
Мова викладання
Українська