Вибрані розділи трудового права

Освітня програма: Українська мова та переклад (для іноземців) (мова навчання українська)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Вибрані розділи трудового права
Код дисципліни
ННД05
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 4. Розуміти фундаментальні принципи буття людини, природи, суспільства. ПРН 5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти знаннями, вміннями та навичками з дисциплін соціально-гуманітарного циклу: «Вступ до університетських студій», «Філософія» та ін. Знати основні категорії та поняття, пов’язані з життєдіяльністю людини, суспільства, держави та права. Вміти виявляти, аналізувати навчальну та наукову інформацію, робити обґрунтовані висновки з питань професійної діяльності. Володіти елементарними навичками складання письмових документів, корегування їх змісту, систематизації матеріалів, необхідних для роботи, ефективної організації власної навчальної діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни полягає у формуванні у студентів на базі вивчення основних інститутів трудового права України системи знань про права та обов’язки суб’єктів трудового права, гарантії їх реалізації та юридичної відповідальності за невиконання/неналежне виконання таких; необхідних компетенцій і початкових практичних навичок у частині реалізації положень трудового законодавства задля забезпечення можливості використовувати інструменти правової держави у професійній та громадській діяльності. Дисципліна є органічним поєднанням юридичних знань, необхідних для формування загальних компетенцій у фахівців всіх сфер діяльності, спрямованих на набуття знань про: норми права щодо трудового договору; робочого часу та часу відпочинку; нормування та оплати праці; охорони праці; дисциплінарної та матеріальної відповідальність; захисту трудових прав.
Рекомендована та необхідна література
1. Вибрані розділи трудового права: у схемах і таблицях: навч. посіб. Мельничук Н.О., Сіроха Д.І., Тищенко О.В., Черноус С.М. Вид-во «Людмила», К., 2022. 186с. 2. Трудове право : підручник / [О.М. Ярошенко, С.М. Прилипко, А.М. Слюсар та ін.]; за заг. ред. О.М. Ярошенка. – 3-тє вид., перероб. і допов. – Харків: Право, 2019. – 544с. 3. Трудове право України: підручник / за заг. ред. М.І. Іншин, В.Л. Костюка. Київ: Юрінком Інтер 2017. 600с. 4. Конституція України від 28.06.1996 URL https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80#Text 5. Кодекс законів про працю України від 10.12.1971 URL https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#Text 6. Про оплату праці: Закон України від 25.03.95 URL https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/108/95-%D0%B2%D1%80#Text 7. Про відпустки: Закон України від 15.11.96 URL https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%D1%80#Text
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Форми навчання: Лекція, семінарське заняття, самостійна робота. Методи навчання: Пояснювально-демонстраційний метод. Інтерактивний метод: інструктивний, регулятивний. Пошуковий, частково-пошуковий метод. Самостійна робота з науковими джерелами. Метод моделювання проблемної ситуації (кейс-метод). Діяльнісно-комунікативний метод: дискусії, промови, відповіді на питання.
Методи та критерії оцінювання
Методи оцінювання: Опитування (експрес опитування), вирішення задач на семінарському занятті, самостійна робота. Критерії оцінювання кожного виду завдань див. у робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра трудового права та права соціального забезпечення
Навчально-науковий інститут права