Давньоримська історична проза (на основі оригінальних текстів)

Освітня програма: Класична філологія та англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Давньоримська історична проза (на основі оригінальних текстів)
Код дисципліни
ДВС.1.09
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною, класичними та іноземною мовами. ПРН 12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їх взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН 13. Аналізувати й інтерпретувати твори античної літератури, визначати їхню специфіку й місце в літературному процесі. ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів давньогрецької і латинської мов. ПРН 21. Мати навички перекладу текстів різних стилів і жанрів давньогрецькою і латинською мовою. Повний перелік результатів навчання наведено у робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування навчальних дисциплін «Латинська мова», «Вступ до загального мовознавства», «Історія римської літератури», «Культура Давньої Греції та Риму (у давньогрецьких та латинських текстах)».
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна покликана ознайомити студентів з латинськомовними творами представників класичної римської історіографії, мовно-стилістичними та культурологічними характеристиками їх історіографічного дискурсу; розглянути морфологічні, синтаксичні та риторичні особливості текстів історичної прози та процеси формування латинськомовної історіографії класичної доби, її вплив на римську історіографію та європейську історичну науку в цілому.
Рекомендована та необхідна література
Балух В.О. Історія античної цивілізації у 3 тт. : підр. для студ. вищ. навч. закл. / В.О. Балух. - Чернівці: Наші книги, 2008. – Т. 2: Стародавній Рим. – 847 с. Бойко Н.В. Синтаксис латинської мови. Практична частина. Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2011. – 273 с. Енциклопедичний словник класичних мов / Л. Л. Звонська, Н. В. Корольова, О. В. Лазер-Паньків та ін. ; За ред. Л. Л. Звонської – 2-ге вид. випр. і допов. – К. : ВПЦ «Київський університет», 2017. – 552 с. Цезар Г.Ю. Записки про галльську війну. Книга перша. Вступна стаття та загальна редакція А.О. Білецького. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2015. – 142 с. Korolova, N., Koshchii, O., & Myronova, V. (2019). The Latin Language as a Universal Cultural Code. Journal of History Culture and Art Research, 8(4), 278-290. https://doi.org/10.7596/taksad.v8i4.2260 (Included in WOS). Commentarii de Bello Gallico http://www.perseus.tufts.edu/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття; відеоматеріали та презентації (Microsoft PowerPoint); самостійна робота (підготовка матеріалів за заданою темою, переклад текстів)
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані за аудиторну та за самостійну роботу. Підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту: максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали; на іспиті оцінюються такі результати навчання: РН 1.1-1.5; РН 2.1-2.5; РН 3.1; РН 4.1-4.3. Іспит проводиться у формі письмової роботи з відкритими відповідями з одним теоретичним питанням, яке оцінюється максимально 20 балами, і практичного завдання, яке максимально оцінюється 20 балами. Підсумкова кількість балів з дисципліни визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкового оцінювання (іспиту). Детальний опис форм, критеріїв та організації оцінювання наведено у робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
українська