Античний театр і сучасність (на основі оригінальних текстів)

Освітня програма: Класична філологія та англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Античний театр і сучасність (на основі оригінальних текстів)
Код дисципліни
ДВС.1.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною, класичними та іноземною мовами. ПРН 13. Аналізувати й інтер-претувати твори античної літератури, визначати їхню специфіку й місце в літературному процесі. ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів давньогрецької і латинської мов. ПРН 21. Мати навички перекладу текстів різних стилів і жанрів давньогрецькою і латинською мовою. ПРН 22. Усвідомлювати роль та місце класичних мов та літератур у контексті європейського лінгвокультурного простору, в стратегіях розвитку новітньої наукової парадигми та сучасної цивілізації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студенти повинні опанувати обов’язкові НД «Історія давньогрецької літератури», «Історія римської літератури»; знати загальні відомості про історико-культурний контекст античності, основ літературознавчої термінології, базового обсягу античної міфології, граматики та синтаксису давньогрецької і латинської мов; володіти базовими вміннями і навичками відстеження еволюції жанрів літератури та їх рецепції у сучасний період, здійснення аналізу й інтерпретації літературних творів, читання та перекладу з давньогрецької і латинської мов.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – поглиблене ознайомлення студентів із феноменом античного театру, йо-го становленням, історією та рецепцією у сучасності, методами дослідження, аналізу й інтерпретації драматичних творів давньогрецької і римської літератури із залученням оригінальних текстів. Анотація навчальної дисципліни – предметом дисципліни є вивчення зако-номірностей становлення античного театру, виникнення й еволюції жанрів давньогрецької і давньоримської драми, впливу античної драми на розвиток світової літератури, європейського театру, мистецтва, сучасної кінодраматургії та кінематографу. Дисципліна дає уявлення про проблематику, поетику і художній стиль античної драми; формує навички літературознавчого аналізу й інтерпретації драматичних творів із залученням оригінальних текстів, перекладу з давньогрецької і латинської мов трагедій і комедій.
Рекомендована та необхідна література
1. Античний театр / Упоряд. та передм. В. Пащенка. — К., 2003. 2. Давньогрецька трагедія. Есхіл. Софокл. Евріпід : пер. з давньогр. / Ін-т л-ри ім. Т. Г. Шевченка НАН України. - Х. : Фоліо, 2006. - 479 с.: іл. - (Бібліотека світової літератури). 3. Давньогрецький театр : [збірник] / [упоряд., авт. вступ. сл. та біогр. довідок Ліна Глущенко]. - Л. : Червона Калина, 2010. 4. Arnott P. An introduction to the Greek theatre. – Springer, 1991. 5. Green J. R. Theatre in ancient Greek society. – Routledge, 2013. 6. Walton J. M. The Greek sense of theatre: Tragedy and comedy. – Routledge, 2015.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: лекції, самостійна робота, практичні заняття. Навчальні заходи: усна відповідь, доповнення, участь у дискусії, творчі завдання (есей, читацька рецензія), контрольна робота з відкритими відповідями, підсумкова контрольна робота у формі тестів.
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріа-лу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (усні відповіді, доповнення та участь, контрольна робота з відкритими від-повідями), самостійні творчі роботи (есей / читацька рецензія) та підсумкову контрольну ро-боту. Творче завдання студенти здають не пізніше останнього лекційного тижня. Завершується дисципліна заліком. Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів, мінімум — 60 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру.
Мова викладання
українська