Комплексна дисципліна: Історико-філологічні студії.Частина 1. Історія України

Освітня програма: Класична філологія та англійська мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Комплексна дисципліна: Історико-філологічні студії.Частина 1. Історія України
Код дисципліни
ННД.03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 1. Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та іноземною мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації ПРН 10. Знати норми літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною, класичними та іноземною мовами ПРН 12. Аналізувати мовні одиниці, визначати їх взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН 20. Знати греко-латинський субстрат сучасної наукової термінології, володіти метамовою наукового опису та використовувати її в ситуаціях професійної комунікації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати сучасні методи історичного пізнання; історичний термінологічно-понятійний апарат; характер і особливості історичного процесу в Україні. 2. Вміти самостійно поглиблювати свої знання шляхом пошуку й опрацювання нової інформації з використанням сучасних технічних засобів; науково оцінювати роль суб’єктивних та об’єктивних чинників в історичному процесі, подіях і явищах. 3. Володіти елементарними навичками роботи з історичними та історіографічними джерелами.
Зміст навчальної дисципліни
Історія України відіграє вкрай важливу роль у системі гуманітарних дисциплін, що викладаються студентам вищих навчальних закладів. У сучасному розумінні даний предмет надає комплекс знань, що стають орієнтиром як для майбутнього науковця, так і для громадянина держави. Інформаційна база, накопичена впродовж історичного розвитку, надає можливість узагальнювати, аналізувати, моделювати, прогнозувати і організовувати політичне, суспільне, економічне та культурне життя нашої держави. Курс забезпечує вивчення теоретичних проблем, тенденцій і законів політичних, економічних, культурних, суспільних явищ, відкриває перед студентством широкі можливості для оволодіння основними практичними навичками в різних галузях навчальних, наукових та суспільних проблем.
Рекомендована та необхідна література
1. Бойко О. Д. Новітня історія України: навчальний посібник. К., 2020. 160 с. 2. Революція Гідності: на шляху до історії: Збірник наукових праць. К., 2020. 384 с. 3. Історія України (з найдавніших часів до початку ХХ століття): навчальний посібник для студентів гуманітарних факультетів вищих навчальних закладів. К., 2012. 671 с. 4. Історія України: хрестоматія. К., 2013. 1 054 с. 5. Історія України від найдавніших часів до сьогодення: збірник документів і матеріалі. К.; Чернівці, 2008. 1100 с. 6. Історія України: Курс лекцій для студентів вищих навчальних закладів. К., 2009. 648 с. 7. Історія України: Навчально-методичний посібник для семінарських занять. К., 2006. 460 с. 8. Литвин В. М. Історія України: підручник. К., 2013. 989 с. 9. Україна: політична історія. ХХ – початок ХХІ ст. К., 2007. 1028 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Контрольна робота, Есе
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Самостійна робота (есе): РН1.3, РН2.2, РН2.3, РН2.4, РН3.1 – 30 балів/18 балів *. 2. Контрольна робота: РН1.1, РН1.2, РН2.1, РН2.5, РН4.1 – 30 балів/18 балів *. 3. Підсумкова контрольна робота: РН1.3, РН2.1, РН2.2, РН2.4, РН2.5, РН4.1 – 40 балів/24 бали * * Максимальний бал / пороговий бал для отримання позитивної оцінки з відповідної форми контролю. - підсумкове оцінювання: залік
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олексій Вікторович Вербовий
Кафедра новітньої історії України
Історичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра новітньої історії України
Історичний факультет