Люмінесцентна спектроскопія та магнетохімія
Освітня програма: Хімія (Магістр)
Структурний підрозділ: Хімічний факультет
Назва дисципліни
Люмінесцентна спектроскопія та магнетохімія
Код дисципліни
ВБ.3.05
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Р1. Знати та розуміти наукові концепції та сучасні теорії хімії, а також фундаментальні основи суміжних наук. Р2. Глибоко розуміти основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються предметної області, опанованої у ході магістерської програми, використовувати їх для розв'язання складних задач і проблем, а також проведення досліджень з відповідного напряму хімії. РЗ. Застосовувати отримані знання і розуміння для вирішення нових якісних та кількісних задач хімії. Р9. Збирати, оцінювати та аналізувати дані, необхідні для розв'язання складних задач хімії, використовуючи відповідні методи та інструменти роботи з даними.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Даний курс базується на знаннях з таких навчальних предметів, як «Неорганічна хімія», «Квантова хімія», «Координаційна хімія», «Спектроскопія неорганічних сполук», фізичних методів дослідження, окремих розділів фізики і математики. У свою чергу він є необхідним для виконання кваліфікаційних робіт на звання магістра.
Зміст навчальної дисципліни
Програма курсу «Люмінесцентна спектроскопія та магнетизм» складається з двох частин. Частина, присвячена люмінесцентної спектроскопії містить матеріал щодо класифікації видів люмінесценції залежно від способу збудження, основних механізмів що пояснюють люмінесцентні явища; наводяться найважливіші принципи методу люмінесцентної спектроскопії, принципові схеми люмінесцентних спектрометрів. Студенти будуть ознайомлені з основними характеристиками люмінесцентних речовин та матеріалів, з підходами до інтерпретації результатів спектральних досліджень, можуть навчитися робити висновки про будову речовин на основі спектральних даних.
Рекомендована та необхідна література
1. Люмінесценція координаційних сполук лантаноїдів : навч. посіб. / В. М. Амірханов. - К. : ВПЦ "Київський університет", 2017.-79 с
2. Bünzli J.-C. G. Lanthanide Photonics: Shaping the Nanoworld // Trends in Chemistry. – 2019. – V. 1, Issue 8, P. 751-762.
3. Bünzli J.-C. G. On the design of highly luminescent lanthanide complexes // Coordination Chemistry Reviews 293–294 (2015) 19–47.
4. В.О.Павленко, І.О. Фрицький. Вступ до магнетохімії. К.: ВПЦ «Київський університет», 2012. 167 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, Практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає в себе роботу на практичних заняттях, в т.ч. усні опитування, контрольні роботи і опитування за темами контрольних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрового оцінювання складає 100 балів/60 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
ВОЛОДИМИР
МИХАЙЛОВИЧ
АМІРХАНОВ
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет
Хімічний факультет
ВАДИМ
ОЛЕКСАНДРОВИЧ
ПАВЛЕНКО
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет
Хімічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет