Біонеорганічна хімія

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Біонеорганічна хімія
Код дисципліни
ВКБ.4.05
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Розуміти основи математики на рівні, достатньому для досягнення інших результатів навчання, передбачених цим стандартом та освітньою програмою. Розуміти зв’язок між будовою та властивостями речовин. Здійснювати експериментальну роботу з метою перевірки гіпотез та дослідження хімічних явищ і закономірностей. Здійснювати експериментальну роботу з метою перевірки гіпотез та дослідження хімічних явищ і закономірностей. Виконувати комп’ютерні обчислення, що мають відношення до хімічних проблем, використовуючи стандартне та спеціальне програмне забезпечення, навички аналізу та відображення результатів. Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії. Грамотно представляти результати своїх досліджень у письмовому вигляді державною та іноземною мовами з урахуванням мети спілкування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
“Біонеорганічна хімія” є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня "бакалавр", потребує успішного опанування курсів „Неорганічна хімія”, „Хімія координаційних сполук”, окремих розділів фізичної і органічної хімії.
Зміст навчальної дисципліни
Вступний курс, який надає базовий рівень для того, щоб добре орієнтуватися у галузі Біонеорганічна Хімія і критично відслідковувати наукові публікації у цій галузі науки. Цей курс концентрується, в першу чергу, на наступних темах – вивчення координаційно-хімічних властивостей життєво важливих металів та їх форм їх знаходження і поведінки у біологічних системах, розгляд типів взаємодій іонів перехідних металів з основними лігандними системами в живих організмах (білки і нуклеїнові кислоти та їх складові частини), деякі транспортні процеси (перенесення та зберігання оксигену та феруму), поняття про роль іонів металів у каталітичних процесах та ін.
Рекомендована та необхідна література
1. Biochemistry (7th edition), Berg G.M., Tymochko J.L., Stryer L., W.H.Freeman & Co., 2012, 1224 pp. 2. Inorganic Biochemistry, G. L. Eichhorn (Editor), Amsterdam—London—New York 1973: Elsevier, Vol. 1& 2. 1263 pp. 3. Bioinorganic Chemistry: a short course, Roat-Malone M.R, John Wiley & Sons Inc., New Jersey, 2002, 350 pp. 4. Biological Inorganic Chemistry. Structure and Reactivity, Bertini I., Grey H.B., Stiefel E.I., Valentine J.S., University Science Books, Sausalito, California, 739 pp. 5. Bioanorganische Chemie: Zur Funktion chemischer Elemente in Lebensprocessen, Wolfgang Keim, Brigitte Schwederski, Vieweg+Teubner Verlag; 3., überarbeitet Aufl. 2004 Edition, 450 S.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції (із застосуванням комп’ютерних презентацій), практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає домашні завдання і контрольні роботи. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрове оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі екзамену. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

РОСТИСЛАВ ДМИТРОВИЧ ЛАМПЕКА
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет