Синтез та ідентифікація координаційних сполук

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Синтез та ідентифікація координаційних сполук
Код дисципліни
ВКБ.2.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р08. Знати принципи і процедури фізичних, хімічних, фізико-хімічних методів дослідження, типові обладнання та прилади. Р09. Планувати та виконувати хімічний експеримент, застосовувати придатні методики та техніки приготування розчинів та реагентів. Р14. Здійснювати експериментальну роботу з метою перевірки гіпотез та дослідження хімічних явищ і закономірностей. Р15. Спроможність використовувати набуті знання та вміння для розрахунків, відображення та моделювання хімічних систем та процесів, обробки експериментальних даних. Р17. Працювати самостійно або в групі, отримати результат у межах обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність та наукову доброчесність. Р20. Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студенти повинні знати основи загальної та неорганічної хімії, хімії перехідних елементів (будова атома, теорія хімічного зв’язку, теорія електролітичної дисоціації), фізичної хімії (термодинаміка та кінетика) та кристалохімії. Вміти проводити розрахунки перед виконанням синтезів координаційних сполук, використовувати знання загальної та неорганічної хімії для опанування теоретичними підходами до реакцій комплексоутворення та визначення складу та будови синтезованих сполук. Володіти експериментальними навичками роботи з посудом, реактивами та обладнанням в лабораторії неорганічної хімії
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна “Синтез та ідентифікація координаційних сполук” побудований таким чином, щоб дати студентам теоретичні знання про особливості перебігу реакцій комплексоутворення, їх термодинамічні та кінетичні закономірності, а також розвинути експериментальні навики синтезу координаційних сполук. Студенти опановують літературний пошук інформації про синтез комплексів. Детально розглядається вплив умов проведення синтезів на перебіг реакцій комплексоутворення. Студенти навчаються за допомогою хімічних, фізико-хімічних та фізичних методів дослідження визначати склад та будову координаційних сполук.
Рекомендована та необхідна література
1. Скопенко В.В., Савранський Л.І. Координаційна хімія. – К.: Либідь, 2004. 2. Скопенко В.В., Зуб В.Я. . Координаційна хімія. Практикум. - К.: ВПЦ “Київський університет”, 2002. 3. Скопенко В.В., Зуб В.Я., Фрицький І.О., Лампека Р.Д. Експериментальні методи в координаційній хімії. - К.: ВПЦ “Київський університет”, 2008. 4. Голуб А.М., Скопенко В.В. Основи координаційної хімії. – К.: Вища шк., 1977. 5. Алексєєв С.О. Хімія комплексних сполук. – К. 2010.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає домашні завдання, контрольні роботи і захист лабораторних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрове оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі екзамену. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

ВІРА ВАСИЛІВНА ПОНОМАРЬОВА
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет