Вступ до університетських студій

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Вступ до університетських студій
Код дисципліни
ОК.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Розуміти ключові хімічні поняття, основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються природничих наук та наук про життя і землю, а також хімічних технологій на рівні, достатньому для їх застосування у професійній діяльності та для забезпечення можливості в подальшому глибоко розуміти спеціалізовані області хімії. Працювати самостійно або в групі, отримати результат у межах обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність та наукову доброчесність. Здійснювати моніторинг на аналіз наукових джерел інформації та фахової літератури. Використовувати сучасні інформаційно-комунікаційні технології при спілкуванні, а також для збору, аналізу, обробки, інтерпретації даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Базові знання зі шкільного курсу з історії України та всесвітньої історії
Зміст навчальної дисципліни
Розглядаються основні віхи зародження та становлення системи вищої освіти в історії світової цивілізації, основні поняття та класифікація вищих навчальних закладів; роль і вплив українських освітніх закладів на формування традицій вищої школи; звертається увага на особливості Болонської системи освіти; простежуються основні етапи становлення, розвитку та діяльності Київського національного університету імені Тараса Шевченка загалом, та історичного факультету, зокрема.
Рекомендована та необхідна література
1. AlmaMater: Університет Св. Володимира напередодні та в добу Української революції 1917-1920: матеріали, документи, спогади. - К., 2001. - Кн. 1; К., 2001. - Кн. 2. 2. Василенко Л/.Кремінецький ліцей і університет св. Володимира: історнчно-юридична розвідка / М. Василенко. - К., 1923. 3. Галічейська О. В. Виникнення англійських університетів: передумови та причини /О. В. Галілейська // Наукові записки НаУКМА. - Т. 20: Спеціальний випуск у 2-Х Ч. - Ч. І. -ІС2002. 4. Енциклопедія Київського національного університету імені Тараса Шевченка // http://eu.un iv.kiev.ua 5. З іменем святого Володимира: Київський університет у документах, матеріалах та спогадах сучасників / Упоряд.: В. Короткий, В. Ульяновський. - К., 1994. 6. Історія Київського університету: монографія: у 2 т./За ред. Л. В. Губерського. І. К. Патриляка, В. Ф. Колесника, А. І. Чуткого, - К. 2019.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає в себе самостійну роботу, контрольні роботи і опитування за темами контрольних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрового оцінювання складає 100 балів/60 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олексій Вікторович Вербовий
Кафедра новітньої історії України
Історичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра новітньої історії України
Історичний факультет