Фізика оптичних та фотоелектричних явищ в наноструктурах

Освітня програма: Фізика наносистем

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Фізика оптичних та фотоелектричних явищ в наноструктурах
Код дисципліни
ОК 6
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Результати навчання полягають в умінні застосовувати закони взаємодії світла з напівпровідниковими наноструктурами для розв’язання практичних задач.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати математичне формулювання та фізичний зміст основних фізичних принципів та законів із фізики оптичних та фотоелектронних явищ в напівпровідникових наноструктурах, основні теоретичні та експериментальні підходи для розгляду даного класу явищ, основні сучасні досягнення фізики оптичних та фотоелектронних явищ в напівпровідникових наноструктурах та їх застосування у різних галузях науки і виробництва.
Зміст навчальної дисципліни
В рамках курсу «Фізика оптичних та фотоелектричних явищ в наноструктурах» розглядаються сучасні експериментальні та теоретичні досягнення в області вивчення оптичних та фотоелектричних явищ в напівпровідникових наноструктурах. Метою вивчення дисципліни є засвоєння основних закономірностей поглинання та розсіювання світла та зумовлених нерівноважними носіями заряду фотоелектричних явищ в напівпровідникових наноструктурах.
Рекомендована та необхідна література
1. А.О. Подолян, О.О. Коротченков. Фізика низькорозмірних напівпровідників. Генерація та рекомбінація нерівноважних носіїв заряду. Фотоелектричний ефект. Навчальний посібник для студентів фізичного факультету спеціалізацій „Фізика наносистем”, „Фізичне матеріалознавство” та „Фізика наноструктур в металах та кераміках”. – Київ: 2018. – 63 с. 2. В.І. Бойчук, І.В. Білинський, Р.І. Пазюк. Коефіцієнт міжзонного поглинання світла надґраткою квантових точок InAs/GaxIn1-xAs при низьких температурах // Фізика і хімія твердого тіла.- 2017, Т. 18, № 2, С. 151-157.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції -30 годин, самостійна робота – 60 годин, консультації.
Методи та критерії оцінювання
Опитування в процесі лекції, перевірка інших форм самостійної роботи. Модульні контрольні роботи. Залік. Дві модульні контрольні роботі: (28-46) бали. Самостійна робота: (8-14) балів. Студент не допускається до заліку, якщо під час семестру набрав менше 36 балів. Оцінка за залік не може бути меншою 24 балів для отримання загальної позитивної оцінки за курс.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Артем Олександрович Подолян
Кафедра загальної фізики
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра загальної фізики
Фізичний факультет