Phisics of medical technologies
Освітня програма: Медична фізика
Структурний підрозділ: Фізичний факультет
Назва дисципліни
Phisics of medical technologies
Код дисципліни
ОК9
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Основні фізичні основи механізмів та методів, на базі яких функціонують існуючі методи діагностики та лікування; вплив електромагнітного поля, лазерного випромінювання, іонізуючого випромінювання на організм, режими, області та обмеження їх використання у медицині; Радіонуклідна діагностика та лікування. Знати принципи роботи сучасної медичної апаратури. типи наночастинок, які використовують у наукових розробках, для біомедичного застосування, діагностики, лікування; їх властивості та можливості введення у людський організм, знати механізми їх взаємодії з біомолекулами. Молекулярні машини, керування їх міграцією в тканинах людини. Цілеспрямована доставка ліків. Фотосенсибілізатори. Знати матеріали для протезування, особливості їх функціонування та обмеження в організмі людей, у тому числі токсичність, деструкція та інші.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: основи механіки, оптики, електрики та магнетизму, молекулярної, атомної, ядерної фізики.
2. Вміти: застосовувати попередні знання з курсів загальної фізики, математичних дисциплін, а також спеціальних курсів біофізичного спрямування;
3. Володіти елементарними навичками комп’ютерного моделювання фізичних процесів, квантово-хімічних розрахунків властивостей молекул, програмування.
Зміст навчальної дисципліни
В рамках курсу «Фізика медичних технології» вивчаються: фізичні основи функціонування методи діагностики (ультразвукової діагностики, компютерної, магнітно-резонансної, позитрон-емісійної томографії, спектроскопії) та лікування (фізичні механізми взаємодії іонізуючого випромінювання з біологічними тканинами, а також лазерного випромінювання). Розглядається використання нанооб’єктів, зокрема, вуглецевих наноструктур, металевих наночастинок, молекул із заданими властивостями для реалізації у наномедичних технологіях, зокрема у фотодинамічній терапії, цілеспрямованій доставці ліків.
Рекомендована та необхідна література
1. Fishman, Elliot K.; Jeffrey, R. Brooke (1995). Spiral CT: Principles, Techniques, and Clinical Applications. Raven Press. ISBN 978-0-7817-0218-8.
2. The Nobel Prize in Physiology or Medicine 1979". NobelPrize.org. Retrieved 2019-08-10.
3. Mackie, T R (2006). "The history of tomotherapy". Physics in Medicine and Biology. 51 (13): R427–53.
4. Mark A. Brown, Richard C. Semelka. MRI: Basic Principles and Applications. https://books.google.com.ua/books?hl=ru&lr=&id=oYOIHi3YkuMC&oi=fnd&pg=PR9&dq=MRI+principles&ots=ZoFizBPfCS&sig=Pf5D7rjQ3x_pkaBUW03i5Eki62M&redir_esc=y#v=onepage&q=MRI%20principles&f=false
5. "Radioisotopes in Medicine". World Nuclear Association. October 2017. Retrieved 21 October 2017.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування, усні доповіді, обговорення, виконання індивідуальних завдань, самостійна робота. Модульна контрольна робота, залік.
Мова викладання
Англійська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олена
Леонідівна
Павленко
Кафедра фізики функціональних матеріалів
Фізичний факультет
Фізичний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра фізики функціональних матеріалів
Фізичний факультет