Ядерна астрофізика

Освітня програма: Астрофізика

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Ядерна астрофізика
Код дисципліни
OK18
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
основними завданнями вивчення дисципліни “Ядерна астрофізика” є оволодіти методами і принципами, як теоретичного розв’язку астрономічних задач, планування та виконання астрономічного експерименту – спостережень з застосуванням підходів, моделей та принципів прийнятих у ядерній фізиці та астрономії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Викладення матеріалу базується на знаннях фізичних та астрономічних законів, які вивчались в курсах експериментальної та теоретичної фізики, спеціальних курсах з астрономії та астрофізики, потребує знань з курсу Ядерної фізики. В свою чергу, дисципліна “Ядерна астрофізика” створює передумови вивчення наступних профільних дисциплін, формує загальне уявлення про сучасні методики фізичних досліджень, і готує студента до роботи за спеціальністю.
Зміст навчальної дисципліни
Курс „ядерна астрофізика” покликаний поглибити знання з астрофізики високих енергій. В курсі студенти ознайомлюються з основними типами нуклеосинтеза, що відбувається в астрофізичних об’єктах: первинний нуклеосинтез, зоряний нуклеосинтез, вибуховий нуклеосинтез, нуклеосинтез в міжзоряному середовищі, нуклеосинтез в акреційних дисках. Ознайомлюються з основами нейтринної астрономії та фізики космічних променів. Також студенти мають ознайомитись з ядерними реакціями, що ідуть на тілах Сонячної системи та зміною ізотопного складу речовини в Сонячній системі, як первинній, під час утворення Сонячної системи так і на безатмосферних тілах.
Рекомендована та необхідна література
Булавін Л. А., Тартаковський В. К. Ядерна фізика. — Знання. — Київ : ВТД «Університетська книга», 2005. — 439 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Контрольні роботи: 2, кожна – 15 балів 2. Короткі самостійні завдання – 10 балів - підсумкове оцінювання: Залік – 60 балів - умови допуску до підсумкового іспиту: принаймні 10 балів протягом семестру Організація оцінювання: Контрольні роботи виконуються у середині (перший модуль) і наприкінці (другий модуль) семестру. Робота на лекціях і короткі самостійні завдання оцінюються по ходу семестру з підбиттям підсумків за перший і другий модулі.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Володимир Миколайович Решетник
Кафедра астрономії та фізики космосу
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра астрономії та фізики космосу
Фізичний факультет