Класична механіка

Освітня програма: Оптотехніка

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Класична механіка
Код дисципліни
ОК 19.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
- Розуміти міждисциплінарний контекст спеціальності - Вміти використовувати принципи і методи відтворення еталонних величин при побудові еталонних засобів вимірювальної техніки - Знати та розуміти сучасні теоретичні та експериментальні методи досліджень з оцінюванням точності отриманих результатів - Знати, розуміти та вміти застосовувати на базовому рівні основні положення загальної та теоретичної фізики, зокрема, класичної, релятивістської та квантової механіки, молекулярної фізики та термодинаміки, електромагнетизму, хвильової та квантової оптики, фізики атома та атомного ядра для встановлення, аналізу, тлумачення, пояснення й класифікації суті та механізмів різноманітних фізичних явищ і процесів для розв’язування складних спеціалізованих задач та практичних проблем з фізики, оптики та лазерної фізики - Знати і розуміти фізичні основи оптичних явищ та процесів: аналізувати, пояснювати і класифікувати оптичні явища.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Один семестр курсів: Загальна фізика: механіка і молекулярна фізика; Математичний аналіз; Лінійна алгебра і аналітична геометрія;Диференціальні рівняння і чисельні методи.
Зміст навчальної дисципліни
Курс включає основнi поняття механiки Ньютона, механiки Лагранжа, механiки абсолютно твердого тiла, теорiї коливань, основ аналiтичної механiки.
Рекомендована та необхідна література
Основна: 1) R. Douglas Gregory Classical Mechanics, Cambridge University Press, Apr 13, 2006 2) С. М. Єжов, М.В. Макарець, О. В. Романенко, Лекцiї з класичної механiки, К.: Київський унiверситет, 2007. Додаткова: 1) Федорченко А.М. Теоретична фiзика. т.1. Класична механiка i електродинамiка, К.: Вища школа, 1993. 2) М. Ф. Ледней, О. В. Романенко, Збiрник задач з класичної механiки, К.: Київський унiверситет, 2004. 3) М.В. Макарець, С.Л. Субота. Методичні вказівки та задачі до курсу Класична механіка. Рівняння Лагранжа 2-го роду. – К: Бавок, 2016. 4). М.В. Макарець, В.Ю. Решетняк, О.В. Романенко. Задачі з класичної електродинаміки. Київ.: ВПЦ «Київський національний університет», 2006.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: Лекції, практичні, домашні завдання, модульна контрольна робота, іспит.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: МКР 1 - 15 балів; МКР 2 - 15 балів; Колоквіум - 10 балів; Домашні завдання - 20 балів. Підсумкове оцінювання у формі екзамену - 40 балів. Умови допуску до підсумкового екзамену: Студент не допускається до екзамену, якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Катерина Сергіївна Яблочкова
Кафедра оптики
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра оптики
Фізичний факультет