Фізика твердого тіла
Освітня програма: Фізика
Структурний підрозділ: Фізичний факультет
Назва дисципліни
Фізика твердого тіла
Код дисципліни
ВК 1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати типи хімічних зв’язків в твердих тілах, особливості кристалічної будови твердих тіл та основні закономірності динаміки кристалічної решітки твердих тіл.
Знати основні моделі для розрахунку електронної структури твердих тіл, описувати фізичні властивості твердих тіл.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні закони та поняття з курсів загальної фізики, статистичної фізики та елементи квантової механіки для освоєння теоретичних основ фізики твердого тіла.
Вміти застосовувати набуті раніше знання з курсів математичного аналізу, диференційних рівнянь, математичної фізики, загальної фізики, квантової механіки, статистичної фізики для розв’язку практичних задач з курсу фізики твердого тіла.
Володіти елементарними навичками пошуку та опрацювання спеціалізованої літератури, розв’язку алгебраїчних і диференційних рівнянь, побудови та аналізу графічних залежностей.
Зміст навчальної дисципліни
В рамках курсу «Фізика твердого тіла» викладаються сучасні уявлення про типи хімічних зв’язків та кристалічну будову твердих тіл, розглядаються особливості механічних, теплових, електронних, електричних, магнітних та оптичних властивостей твердих тіл, проводиться ознайомлення студентів з основними теоретичними моделями для опису властивостей кристалічних твердих тіл. Мета вивчення дисципліни – ознайомлення студентів з теоретичними основами та сучасними проблемами фізики твердого тіла. Навчальна задача курсу полягає в оволодінні сучасними моделями опису властивостей кристалічних твердих тіл. Результатом навчання є оволодіння знаннями про структуру та фізичні властивості кристалічних твердих тіл. Методи викладання: лекції, самостійна робота. Методи оцінювання: опитування в процесі лекцій, модульні контрольні роботи.
Рекомендована та необхідна література
1. Kittel C., McEuen P. Introduction to solid state physics. – John Wiley & Sons, 2018.
2. Omar M.A. Elementary Solid State Physics: Principles and Applications (3-rd Ed.). – New-York: Addison-Wesley, 1993. -600 p.
3. Поплавко Ю. М. Фізика твердого тіла : підручник. В 2-х томах. – Київ : «Політехніка», 2017. – 415 с.
4. Patterson J. D., Bailey B. C. Solid-state physics: introduction to the theory. – Springer Science & Business Media, 2007.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції – 30 год.
Самостійна робота – 60 год.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: (max/min)
1. Модульна контрольна робота 1 за темами 1-7: РН 1.1 – 25 балів / 15 балів
2. Модульна контрольна робота 2 за темами 8-14: РН 1.2 – 25 балів / 15 балів
3. Опитування в процесі лекцій: РН 1.1, 1.2 – 10 балів / 6 балів
Залік проводиться в письмовій формі. Максимальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час заліку дорівнює 40. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за залік не може бути меншою 24 балів. Студент не допускається до заліку, якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Василь
Васильович
Курилюк
Кафедра фізики металів
Фізичний факультет
Фізичний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра фізики металів
Фізичний факультет