Вступ до університетських студій

Освітня програма: Міжнародна економіка (бакалавр)

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Вступ до університетських студій
Код дисципліни
ОК 01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН2. Відтворювати моральні, культурні, наукові цінності, примножувати досягнення суспільства в соціально-економічній сфері, пропагувати ведення здорового способу життя ПРН4. Розуміти принципи економічної науки, особливості функціонування економічних систем. ПРН9. Усвідомлювати основні особливості сучасної світової та національної економіки, інституційної структури, напрямів соціальної, економічної та зовнішньоекономічної політики держави. ПРН20. Володіти навичками усної та письмової професійної комунікації державною та іноземною мовами.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основні категорії міжнародної економіки, мотиви і передумови ділової активності економічних суб’єктів, правового й економічного середовища; основні історичні передумови формування університетської освіти у світі; особливості впливу світових університетських традицій на формування української освітньої системи; сучасний стан економіки України. Володіти елементарними навичками формування самостійних висновків щодо змін в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, навичками аналізу, синтезу, обробки та візуалізації статистичних даних, роботи з нормативно-правовою базою, логічно пояснювати вважливість впливу закордонних освітніх традицій на українську систему університетської освіти.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна “Вступ до університетських студій» структурно складається з двох частин та містить у своєму складі Частину 1 «Історія Київського університету в контексті розвитку університетської освіти» та Частину 2 «Вступ до спеціальності „Міжнародна економіка”». Частина 1 включає ознайомлення з першоджерелами класичної освіти та її традиціями. Висвітлення особливостей західноєвропейської університетської освіти на різних етапах історичного розвитку від давнини до сучасності. Характеристика еволюції вітчизняної вищої освіти, становлення і поступу університетів на українських землях та в українській діаспорі. Історичний нарис заснування та подальшої науково-педагогічної діяльності університету в Києві (ХІХ – ХХІ ст.). Аналіз сучасних світових тенденцій в сфері вищої освіти та їх екстраполяція на стан справ в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Частина 2 включає вивчення інтернаціоналізації системи вищої освіти в Україні та форми її реалізації, ознайомлення зі Стратегією розвитку університету на 2018-2025 роки, розгляд етичних принципів та академічної доброчесності у вищій освіті, дослідження основних функціональних сфер та сучасних тенденцій розвитку міжнародної економіки В цілому, матеріал курсу формує розуміння сутності міжнародної економіки, цілей, мотивів і передумов ділової активності її суб’єктів, правового й економічного середовища її розвитку; знайомить із видами і формами міжнародної економічної діяльності; вміння використовувати отримані знання для планування своєї навчальної діяльності відповідно до особистісних пріоритетів.
Рекомендована та необхідна література
1. Вергун В.А., Карп В.С. Вступ до спеціальності: Навчальний посібник/ В.А.Вергун, В.С.Карп – К.:ВАДЕКС, 2019. – 404 с. 2. Вергун В. А., Копійка В. В., Рижков М. М. Вступ до університетських студій: Навчальний посібник. – К.: Вадекс, 2017. 3. Історія Київського університету: монографія /І.В.Верба, О.В.Вербовий, Т.Ю.Горбань та ін..; кер. авт. кол. В.Ф.Колесник. – К., 2014. 4. Історія Київського університету / Кер. авт. кол. В. Ф. Колесник. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2014.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Дискусія, тестування, бліц-опитування, презентація, контрольна робота, реферат
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталя Валентинівна Руденко
Маркетингу та бізнес-адміністрування
Економічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Маркетингу та бізнес-адміністрування
Економічний факультет