ГІС в природничій географії

Освітня програма: Природнича географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
ГІС в природничій географії
Код дисципліни
ОК 30
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Р04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в галузях предметної області географічних наук. Р07. Застосовувати моделі, методи і дані природничих і суспільних наук, інформаційних технологій тощо при вивченні формування і розвитку об’єктів і процесів географічної оболонки Р11. Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень, інтегрувати їх від спостереження до розпізнавання, синтезу і моделювання. Р14. Демонструвати здатність проводити самостійні дослідження природно- та суспільно-географічних об’єктів, систем і процесів у географічній оболонці за польових і лабораторних умов.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати ключові положення дисципліни "Основи ГІС". 2. Вміти застосовувати математичні методи у географії. 3. Володіти навичками роботи у інформаційно-мережному середовищі.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчаються питання класифікації та перекласифікації просторових об'єктів у ГІС, оперування зі статистичними поверхнями та просторовими розподілами точок, ліній і полігонів, накладання шарів і дизайну результатів аналізу у ГІС. Наводяться особливості сучасних програмних засобів просторового аналізу, передусім програмного забезпечення ГІС (ГІС-інструментарію).
Рекомендована та необхідна література
1.Самойленко В.М. Географічні інформаційні системи та технології: Електронний підручник. Версія 1.0. – К.: Ніка-Центр, 2011. – CD, ISBN 978-966-521-585-1. – 39,0 д.а. 2.Самойленко В.М. Географічні інформаційні системи та технології: Підручник. – К.: Ніка- Центр, 2010. – 448 с. 3. Макгваір Б. і ін. Вступ до геоінформаційних систем для інфраструктури просторових даних: Навчальний посібник. – Планета-Прінт, 2016. – 396 с. 4.Самойленко В.М. Дисципліна "Географічні інформаційні системи та технології": Електронний навчальний методично-демонстраційний посібник. Версія 1.0. – К.: КНУ ім. Т.Шевченка, 2011. – CD (214 Мб). 5.Самойленко В.М. Основи геоінформаційних систем. Методологія: Навчальний посібник (з грифом МОН України). – К.: Ніка-Центр, 2003. – 276 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, аналітична робота
Методи та критерії оцінювання
Тест, виконання творчих аналітичних робіт, залік
Мова викладання
Українська