Українська мова

Освітня програма: Міжнародне право (ОКР бакалавр, мова програми - англійська)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Українська мова
Код дисципліни
ОК10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
12
Результати навчання
Знати основні комунікативні формули української мови в межах вивчених тем; Знати лексику в межах вивчених комунікативних тем (ємностей для продуктів, страв, комп’ютерної техніки, результативних та процесуальних дій, свят, захоплень тощо); Володіти елементарними знаннями з граматики української мови в межах вивчених тем; Реалізовувати елементарні комунікативні наміри українською мовою; Вести діалог з колегами як на побутові теми, так і на професійні.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисципліни «Українська мова / Ukrainian language», що викладалась протягом 1 семестру.
Зміст навчальної дисципліни
Повідомлення про наявність і відсутність особи чи предмета. Повідомлення про місце розташування об’єкта. Повідомлення про точну дату події. Назви одиниць вимірювання ваги, назви ємностей для продуктів. Родовий відмінок іменників, прикметників і присвійних займенників однини і множини. Заперечні конструкції. Родовий відмінок з просторовими прийменниками. Родовий відмінок з прийменниками з, без, до. З’ясування планів на майбутнє. З’ясування тривалості дії та часу отримання результату. Назви процесуальних і результативних дій. Недоконаний і доконаний вид дієслів, способи творення доконаного виду дієслів. Майбутній час дієслів доконаного виду. Конструкції часу. Запитання й розповідь про заняття й захоплення людини. Характеристика об’єкта. Назви професій, захоплень, назви страв і напоїв. Орудний відмінок іменників, прикметників і займенників у однині та множині, орудний відмінок з прийменником з, у. Повідомлення про вік особи. Модальні дієслова. Давальний відмінок іменників, прикметників і займенників однини і множини, конструкції необхідності. Давальний відмінок на позначення кількості років.
Рекомендована та необхідна література
1. Дерба С. М. Знайомство з Україною (навчальний посібник з української мови для іноземних студентів) / С. М. Дерба. – [2-ге вид., випр. і доп.]. – К.: Фенікс, 2013. 98 с. 2. Українська мова: навчальний посібник для іноземців / С. М. Дерба, В. О. Любчевська-Сокур /. Вид. 2-ге, випр. і допов. Київ: Фенікс, 2020. 180 с. 3. Дерба С.М., Любчевська-Сокур В.О. Козацька нація. Навч. посібник з української мови для іноземних студентів . Робочий зошит. Київ, Фенікс, 2021.160 с. 4. Мазурик Д. Українська мова для іноземців. Крок за кроком / Данута Мазурик; худож.-оформлювач В. М. Карасик. Харків: Фоліо, 2017. 288 с. 5. Практична граматика української мови: навчальний посібник /Ніколаєва Н.С., Любчевська-Сокур В.О., Невойт В.І. та ін./ К.: Четверта хвиля, 2020. 216 с. 6. Шевченко М. Будьмо разом (А1): Українська мова для іноземців: навч. посіб. / Мирослава Шевченко. К.: Четверта хвиля, 2017. 164 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичне заняття
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання для успішних студентів. Проводиться у письмово-усній формі. Для студентів, які набрали сумарно менше ніж 60 балів, для одержання заліку обов’язково необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання модульних контрольних робіт, усних відповідей і виконання самостійних письмових завдань.
Мова викладання
Англійська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра української філології для іноземних громадян
Навчально-науковий інститут філології