Соціальні технології розвитку громади

Освітня програма: Соціальна робота маг

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Соціальні технології розвитку громади
Код дисципліни
ОК 17.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР 1; ПР2: ПР 4; ПР 5; ПР 6; ПР 8; ПР 10; ПР 11; ПР 12; ПР 13; ПР 14; ПР 16; ПР 17 Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
-знати сучасні теорії функціонування та розвитку громади; - вивчити теоретичні основи соціальної роботи в громаді, а також основні підходи до розуміння поняття “громада”; - розуміти особливості функціонування громади; соціальні та соціально-психологічні характеристики громади; - знати стратегії розвитку громади та форми соціальної роботи у громаді, а також складові ресурсного забезпечення соціальної роботи в громаді; - вміти застосовувати теорії, що вивчалися, у практиці соціальної роботи в громадах; розробляти соціальні проекти для окремих цільових груп, що входять до громади; допомагати у здійсненні ресурсного забезпечення соціальної роботи у громаді.
Зміст навчальної дисципліни
Метою і завданням навчальної дисципліни «Соціальні технології роботи у громаді» є ознайомлення студентів із основними напрямами та аспектами соціальної роботи в громаді та навчити застосовувати методи і форми соціальної роботи в громаді на практиці. Зміст дисципліни розкриває практичну реалізацію дидактичних та виховних теоретичних положень психології, педагогіки в досвіді найвідоміших педагогів-новаторів України на засадах гуманізації та демократизації вищої освіти. Дисципліна знайомить із педагогічною спадщиною, творчістю видатних педагогів, учителів-експериментаторів та інноваційним досвідом зарубіжної школи; технологіями творчого пошуку. Програма курсу розкриває особливості передового досвіду педагогів-попередників, які вже розробили та експериментально перевірили свої інноваційні ідеї: тривалий етап їх пошуків, висока ефективність та загальна схожість свідчать про об'єктивність творчих здобутків видатних педагогів-практиків.
Рекомендована та необхідна література
1. Батанов О.В. Територіальна громада – основа місцевого самоврядування в Україні. Монографія. – К., 2001. 260 с. 2. Безпалько О.В. Соціальна робота в громаді: Навчальний посібник. – Київ: Центр навчальної літератури, 2005. – 176 с. 3. Варда Я. Клосовські В. Острови надій: розробка стратегій локального розвитку. – Івано_франківськ: Нова зоря, 2003. – 312с. 4. Громада як осередок соціальної роботи з дітьми та сім’ями: Метод. матеріали для тренера/ О.В.Безпалько та інші; Під заг.ред. І.Д.Звєрєвої. – к.: Наук.світ, 2004. –69с. 5. Громади України: на шляху відродження. – К.: “Ай-Бі”, 2002. – 279с. 6. Жуков В., Скуратівський В. Соціальне партнерство в Україні. Навч.посібник. – К.: Вид-во УАДУ, 2001. –120с. 7. Семигіна Т. Робота в громаді: практика і політика. – К.Видавничий дім “КМ Академія”, 2004. 180с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота, консультування
Методи та критерії оцінювання
Порядок організації оцінювання здійснюється протягом семестру у ході виконання студентами : 1. Творчі та репродуктивні завдання з самостійної роботи – до 10 балів за кожне 2. Підготовка доповідей та рефератів – до 10 балів за кожне 3. Модульна контрольна робота – до 20 балів - підсумкове оцінювання у формі екзамену – до 40 балів За результатами роботи протягом семестру студент отримує підсумкову оцінку за 100-бальною системою, яка розраховується як накопичене оцінок за модуль у семестрі та оцінки за залік за наступною формулою: Змістовий модуль ( 30-60 балів) + Комплексний підсумковий модуль (залік) (0-40 балів)= Разом (підсумкова оцінка) (36 - 100 балів) Шкала відповідності оцінок Відмінно 90-100 Добре 75-89 Задовільно 60-74 Незадовільно 0-59 Зараховано 60-100 Не зараховано 0-59
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Антоніна Михайлівна Льовочкіна
Кафедра соціальної роботи
Факультет психології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальної роботи
Факультет психології