Математичні методи з основами вищої математики і статистики
Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, денна)
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Математичні методи з основами вищої математики і статистики
Код дисципліни
ДВС.01.05
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Аналізувати рекреаційно-
туристичний потенціал території
(ПР5).
Установлювати зв’язок між
різнорідною інформацією
для отримання нового знання
(ПР23).
Використовувати наявні знання
у нових невизначених
ситуаціях (ПР 24).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання шкільної математики рівень ЗНО
Зміст навчальної дисципліни
1. Основи лінійної алгебри. Різні перетворення з матрицями. Класифікувати властивості дій і перетворень над матрицями 2. Ефективні методи розв’язування систем лінійних рівнянь: матричний метод, метод Крамера, метод Гауса розв’язування систем лінійних рівнянь 3. Основні лінійні операції з векторами та їх застосування в геометрії та інших розділах математики. Поняття n-вимірного вектора, лінійна залежність і незалежність системи векторів. Визначити поняття векторного простору, лінійного простору, розмірність та базис векторного простору, розклад вектора за базисом 4. Предмет і завдання математичної статистики. Генеральна і вибіркова сукупності. Статистичний розподіл, емпірична функція, полігон. гістограма 5. Числові характеристики статистичного розподілу вибірки 6. Точкові оцінки параметрів генеральної сукупності 7. Точність і надійність оцінки. Інтервальні оцінки 8. Перевірка статистичних гіпотез 9. Елементи кореляційного та регреційного аналізу
Рекомендована та необхідна література
1. Валєєв К.Г., Джалладова І.А. Вища математика: Навчальний посібник: У 2-х ч. – Ч.1.- К.: КНЕУ,2001. 2. Валєєв К.Г., Джалладова І.А. Вища математика: Навчальний посібник: У 2-х ч. – Ч.2.-К.: КНЕУ,2002. 3. Вища математика: Основні означення, приклади і задачі. - За ред. Кулініча Г.Л. К.: Либідь,1992. 4. Вища математика: Підручник: У 2 кн. – 2-ге вид., - За ред. Кулініча Г.Л. К.: Либідь,2003. 5. Грисенко М.В. Математика для економістів: Підручник .- К.: ВПЦ « Київський університет», 2012.-663с. 6. Грисенко М.В. Математика для економістів. Методи і моделі, приклади і задачі: Навч. посібник.- К.: Либідь, 2007.-720с 7. Керекеша П.В. Лекції і вправи з вищої математики.-О. "Астроприт".2003. 8. Вища математика. Підручник. За ред. Пономаренка В.С.- Харків.2014. 9. Математична статистика. Навчальний посібник. С.М.Григулич, В.П. Лісовська, О.І.Макаренко, Т.В.Манжос, І.І.Пахомов, В.Д. Стасюк, Г.М. Черніс.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття з використанням математичних пакетів
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами написання письмових контрольних робіт і за результатами роботи на практичних заняттях. Контроль дисципліни здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Результати навчальної діяльності студентів за семестр оцінюються за 100 - бальною шкалою. Результати навчальної діяльності студентів за всі види навчальних робіт семестру оцінюються за 60 - бальною шкалою. Кожен із змістових модулів семестра оцінюється за 30-бальною. Модульні контрольні роботи в аудиторії. Залік оцінюється за 40-бальною шкалою. На залік виносяться теоретичні питання за програмою курсу, типові та комплексні задачі. За залік - від 0 до 40 балів. Підсумкова оцінка розраховується як сума балів за кожен з модулів семестру та балів за залік. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олександр
Миколайович
Станжицький
Кафедра загальної математики
Механіко-математичний факультет
Механіко-математичний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра загальної математики
Механіко-математичний факультет