Медіавиробництво: контент
Освітня програма: Журналістика та соціальна комунікація
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут журналістики
Назва дисципліни
Медіавиробництво: контент
Код дисципліни
061 «Журналістика»
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати: 1.1Особливості новинного контенту для сучасних конвергентних медіа; критерії новинності контенту, розуміти взаємозв’язок між контентом, даними та фактами. Володіти жанровою різноманітністю новинного контенту. 1.2Орієнтуватися у різноманітті джерел інформації та відкритих баз даних. Вміти: 2.1Шукати та відбирати новини для потреб різних медіа; збирати необхідну для написання матеріалів інформацію; вмотивовано користуватися різними джерелами інформації; перевіряти джерела інформації. 2.2Використовувати жанрову різноманітність новинної журналістики; визначити жанр майбутнього матеріалу для різних видів медіа; формувати його структуру. 2.3Організовувати роботу редакції. 2.4 Враховувати інтереси цільової аудиторії. Комунікація: 3.1Працювати в команді, аргументовано відстоювати свою точку зору. 3.2Аналізувати інформаційний продукт. Автономність та відповідальність: 4.1Комплексне бачення діяльності редакції новин. 4.2Налагодження зворотного зв’язку з аудиторією.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Володіння базовими навичками роботи в мережі Інтернет.
2. Усвідомлення творчого характеру діяльності журналіста.
3. Володіння основами медіаграмотності і критичного мислення.
4. Вміння працювати у команді
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – опанування студентами теоретичних та практичних засад виробництва новинного контенту, ознайомлення із діяльністю інформаційних агентств, як виробників новинного контенту, вироблення уміння і навичок роботи із джерелами інформації, ознайомлення із жанровими формами подачі новинного контенту.
Дисципліна «Медіавиробництво: контент» викладається для студентів першого курсу бакалаврату спеціальності 061 – Журналістика. Під час навчання студенти виробляють та удосконалюють здатність формувати інформаційний контент для різних видів медіа, вчаться генерувати новинний контент за заданою темою з використанням доступних, а також обовʼязкових джерел інформації.
Дисципліна складається з 2 тематичних модулів. 1 тематичний модуль "Текстовий медійний контент" - 4 кредити на 2 змістових модуді і 2 тематичний модуль "Візуальний контент" складається з 1 змістового модуля.
Дисципліна включає знання структури новинного контенту, різноманітності жанрових форм, що використовуються для його подачі, володіння навичками роботи із різними джерелами інформації, з відкритими базами даних, вміння перевіряти джерела інформації та медійні матеріали, використовуючи для цього технологічні інструменти та програми.
Рекомендована та необхідна література
1. Нестеряк Ю.М. Агенційна журналістика. Курс лекцій. – К.: Інститут журналістики, 2009. – 185с.
2. Reuters Handbook of Journalism. – London, 2008. – 535 р. URL: http://handbook.reuters.com/index.php/Main_Page
3. Абрамсон С. Доказ змови. Як Трамп зрадив Америку / Пер.з англ. А.Акуленко.–К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2019. 552 с.
4. Балалаєва О.Ю. Класифікація жанрів новинної журналістики: вітчизняні та зарубіжні підходи. Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Серія: Соціальні комунікації. 2017. № 12. С.36-39.
5. Кузнєцова Є. Facebook та ЗМІ: Як українські медіа використовують соцмережу №1, а як Facebook змінює ЗМІ. URL: https://voxukraine.org/facebook-ta-zmi-yak-ukrayinski-media-vikoristovuyut-sotsmerezhu-1-a-yak-facebook-zminyuye-zmi/ (Дата звернення: 15.02.2022).
6. The European Alliance of News Agencies (EANA). URL: https://www.newsalliance.org/.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Дисципліна поділена на 2 змістових модулі. Кожен змістовий модуль включає в себе лекції, практичні заняття та самостійну роботу студентів. У кінці 1 семестру проводиться підсумковий іспит рівня засвоєння знань навчального курсу.
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання), що складає 30% від загальної оцінки й оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння, комунікація, автономність та відповідальність), що складає 50% загальної оцінки.
Усі робочі матеріали та завдання, необхідні для засвоєння навчального курсу, завантажуються у Гугл-клас. Студенти мають завантажити виконані роботи у терміни, зазначені для кожного завдання. Результати оцінених робіт студент отримує на свій аккаунт, підсумкова оцінка розраховується автоматично.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Юлія
Миколаївна
Нестеряк
Кафедра соціальних комунікацій
Навчально-науковий інститут журналістики
Навчально-науковий інститут журналістики
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра соціальних комунікацій
Навчально-науковий інститут журналістики