Основи туризмознавства

Освітня програма: Туризм (ОС Бакалавр, денна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Основи туризмознавства
Код дисципліни
ННД.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
1.1 Знати, розуміти і вміти використовувати на практиці базові поняття туризмознавства з організації туристичного процесу і туристичної діяльності суб'єктів ринку туристичних послуг, функцій туризму і його підсистем, структурних компонентів, світоглядних і суміжних наук (ПР02) 1.2 Знати характерні риси і вміти визначати основні форми і види туризму, їх внутрішню структуру (ПР03), розуміти механізм функціонування індустрії туризму і її підсистем 2.1 Аналізувати рекреаційно-туристичний потенціал території різного ієрархічного рівня (ПР05) і пояснювати особливості організації рекреаційно-туристичного простору (ПР04) для різних видів туризму, розуміти механізм формування та функціонування туристичних дестинацій 2.2 Застосовувати у практичній діяльності принципи і методи організації та технології обслуговування туристів (ПР06) на основі отриманих знань і навичок практичної діяльності в сфері діяльності організаторів подорожей і екскурсій, гостинності, транспортування
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти елементарними навичками пошуку інформації і її узагальнення з різних джерел, здатністю аналізувати отримані дані.
Зміст навчальної дисципліни
1. Туризм як суспільне явище та об′єкт пізнання. Функції туризму. Структура туризму. Самоорганізація туристичного процесу. 2. Туризм як сфера економічної діяльності. Індустрія туризму, її структура. Функціональногосподарська складова індустрії туризму. 3. Територіально-господарська складова сфери туризму. Туристичні ресурси. Поняття про туристичну дестинацію і туристичну кластеризацію. 4. Інституційно-організаційна складова сфери туризму, її складові, особливості їх впливу на розвиток туризму. 5. Організація послуг гостинності в туризмі. Класифікація закладів розміщення і харчування. Організація транспортних послуг в туризмі. Види і форми транспортного обслуговування. 6. Основи організації туроператорської діяльності. Методика розробки турів та програм. Організація екскурсійних послуг. 7. Ринок туристичних послуг. Маркетинг та менеджмент туризму. Сучасні тенденції розвитку міжнародного туризму. Стан туризму в Україні.
Рекомендована та необхідна література
1. Любіцева О.О., Бабарицька В.К. Туризмознавство: вступ до фаху.-К.: ВПЦ»Київський університет», 2008.-335с. 2. Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про туризм» 1995р.», 2003р. 3. Крачило Н.П. Основы туризмоведения.-К.,1980.-120с. 4. Лиман С.І., Парфіненко А.Ю., Посохов І.С. Історія туризму: навч.посібник (для студентів спец. «туризм»), Суми: ПФ «Університетська книга», 2018.-372 с. 5. Олійник Я.Б., Степаненко А.В. Теоретичні основи туризмології.Навч.посібник -К., 2005.-316с. 6. Панченко Т.Ф. Туристичне середовище: архітектура, природа, інфраструктура. Монографія.-К.:Логос, 2009.-176с. 7. Правове регулювання туристичної діяльності в Україні: Збірник нормативноправових актів.-К., 2002.-640с. 8. Устименко Л.М., Афанасьєв І.Ю. Історія туризму. Навч.посібник.-К., 2005.-320с. 9. Федорченко В.К., Дьорова Т.А. Історія туризму в Україні. Навч.посібник.-К.,2002.- 195с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції – 14 год. Семінари – 14 год. Консультації – 2 год. Практичні – 14 год. Самостійна робота - 76 год
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється упродовж семестру та під час екзаменаційної сесії. Практичні роботи здаються на кожному практичному занятті або у зазначений викладачем термін; за роботи, подані пізніше зазначеного терміну, оцінка складає 50% від максимальної кількості балів. Контрольна робота проводиться у вигляді бліц-тестів на 6-7 тижні навчання під час лекції. Для студентів, що виконали 60% і менше практичних робіт проводиться додаткова контрольна на 11-12 тижні навчання. Екзамен складається у терміни визначені розкладом екзаменаційної сесії. Шкала відповідності оцінок Відмінно / Excellent 90-100 Добре / Good 75-89 Задовільно / Satisfactory 60-74 Незадовільно / Fail 0-59 Відмінно / Excellent 90-100 Добре / Good 75-89 Задовільно / Satisfactory 60-74 Незадовільно / Fail 0-59
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Олександрівна Любіцева
Країнознавства та туризму
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет