Етнофармакологія та змінені стани свідомості

Освітня програма: Нейропсихологія

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Етнофармакологія та змінені стани свідомості
Код дисципліни
ДВС.1.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР2. Вміти організовувати та проводити нейропсихологічне дослідження із застосуванням валідних та надійних методів. ПР 6. Вести перемовини з колегами, доступно представляти результати досліджень у писемній та усній формах, брати участь у фахових дискусіях. ПР7. Вирішувати складні фахові завдання (практичні та дослідницькі) з опорою на доступні ресурси. ПР9. Вирішувати етичні дилеми з опорою на норми закону, етичні принципи та загальнолюдські цінності. ПР10. Узагальнювати результати власних наукових досліджень у формі наукових звітів різних форм (тез, статей, доповідей. презентацій). ПР11. Оцінювати здобутки та визначати й аргументувати перспективи власної наукової роботи.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Опанувати курси «Загальна психологія», «Соціальна психологія», «Психологія особистості» та «Психологія розвитку». 2. Знати теоретичні основи структури психіки, чинники і основні механізми формування особистості. 3. Знати анатомію та фізіологію ЦНС. 4. Розуміти основи психофармакології.
Зміст навчальної дисципліни
Мета навчальної дисципліни – сформувати розуміння змісту і структури змінених станів свідомості, навчити розмежовувати переваги та недоліки змінених станів свідомості, виокремити безпечні та небезпечні змінені стани свідомості, зрозуміти їх потенціал та можливості використання у повсякденному житті.
Рекомендована та необхідна література
Котлер, Стівен. Уіл, Джеймі (2017). Викрадачі вогню. Таємна революція змінених станів. Пер. О. Бойченко. Yakaboo Publishing.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття
Методи та критерії оцінювання
Усні доповіді, дискусія, презентація, підсумкова контрольна робота, іспит. Семестрове оцінювання: оцінюються відповіді на семінарських заняттях, самостійна робота. Оцінка формується як сума усіх балів, набраних упродовж семестру. Усна відповідь – від 18 до 25 балів. Доповнення – від 6 до 15 балів. Самостійна індивідуальна робота – від 24 до 40 балів. Підсумкова контрольна робота – від 12 до 20 балів. Підсумковий контроль: іспит.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра експериментальної та прикладної психології
Факультет психології