Соціальна психологія

Освітня програма: Психологія бак заочн

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Соціальна психологія
Код дисципліни
ОНД.15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
ПР1. Аналізувати та пояснювати психічні явища, ідентифікувати психологічні проблеми та пропонувати шляхи їх розв’язання. ПР13. Взаємодіяти, вступати у комунікацію, бути зрозумілим, толерантно ставитися до осіб, що мають інші культуральні чи гендерно-вікові відмінності. ПР14. Ефективно виконувати різні ролі у команді у процесі вирішення фахових завдань, у тому числі демонструвати лідерські якості.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати сутність та структуру структуру психологічної науки; особливості протікання базових та пізнавальних психічних процесів, а також їх розвиток в онтогенезі; структуру особистості, основні психологічні підходи до вивчення особистості; закономірності спілкування, засоби психологічного впливу в процесі взаємодії 2. Вміти використовувати знання з психології у своїй подальшій професійній діяльності; використовувати найпростіші методи психологічного дослідження при вивченні різних інтерперсональних взаємодій та соціальних явищ в цілому; визначати особливості протікання різних психічних процесів; пояснити складові елементи структури особистості та ролі несвідомого, свідомого й надсвідомого в психічній діяльності людини. 3. Володіти навичками роботи з психологічними теоріями; застосування методу опитування; психологічного аналізу ситуації взаємодії «особистість-особистість» та «особистість-суспільство».
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – засвоєння студентами основ соціально-психологічних знань та отримання навичок їх застосування в професійній діяльності, формування у студентів соціально-психологічного мислення. Анотація навчальної дисципліни: Дисципліна «Соціальна психологія» належить до переліку обов’язкових дисциплін підготовки здобувача з психології і розрахована на вивчення предмету, завдань, методів соціально-психологічного дослідження; проблеми спілкування, груп та особистості в соціальній психології; впливу групи на особистість тощо. Передбачається розгляд концептуальних питань та прикладних проблем соціальної психології. Значна увага приділяється аналізу питань та літератури, які винесені на самостійне вивчення студентами. Навчальна дисципліна «Соціальна психологія» є однією із складових комплексної підготовки спеціальності «Психологія»
Рекомендована та необхідна література
Коваленко А. Б. Соціальна психологія /А. Б. Коваленко, М. Н. Корнєв. К.: Геопринт, 2006. 400 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання під час навчального періоду здійснюється згідно п. 71. РП. Підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту (у 4-му семестрі). Максимальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом, 40 балів по 100 бальній шкалі. Форма проведення – письмова. Види завдань –відкриті питання, творчі завдання; при цьому відповідь на відкрите питання 1 – у 25 %; відповідь на відкрите питання 2 – у 25%, творче завдання – у 35 % від сукупної оцінки. Мінімальний пороговий рівень екзаменаційної оцінки, за якої іспит вважається складеним, не може бути меншою за 24 бали. Умови допуску до іспиту. Студент не допускається до іспиту, якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів. Він допускається до іспиту за умови виконання 50 % передбачених планом практичних робіт.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Юлія Владиславівна Романова
Кафедра соціальної психології
Факультет психології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра соціальної психології
Факультет психології