Українська та зарубіжна культура

Освітня програма: Транскордонне екологічне співробітництво 2021 бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Українська та зарубіжна культура
Код дисципліни
ОК 20
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Називати та відтворювати основні положення законодавства, національних і міжнародних стандартів що визначають критерії якості довкілля, а також систему управління ними ПРН 3. Визначати основні форми і види організації раціонального природокористування, розуміти їх особливості, зокрема в контексті транскордонного екологічного співробітництва + + ПРН 7. Розробляти принципи розміщення різних видів природоохоронної діяльності + + ПРН 22. Демонструвати виконання професійних завдань у стандартних та невизначених ситуаціях
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
володіння знаннями, вміннями та навичками, передбаченими стандартом середньої освіти з дисциплін «Історія України», «Українська мова та література», «Всесвітня історія», «Зарубіжна література». Тобто, 1. До початку опанування даного курсу студенти мають бути обізнаними з основами періодизації історії розвитку цивілізації та культури, знати базові культурологічні поняття та категорії (на рівні випускника загальноосвітніх навчальних закладів І – ІІІ ступенів); 2. Вміти працювати з автентичними джерелами, науковою та коментуючою літературою, застосовувати сучасні інформаційні та комунікативні технології у навчанні, використовувати інформаційні технології для презентації результатів власного навчання, володіти елементарними навичками роботи в команді – академічній групі.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна програма «Українська та зарубіжна культура» створена на базі наукової школи кафедри української філософії і культури філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка та виконана у межах комплексної наукової програми Київського національного університету імені Тараса Шевченка «Модернізація суспільного розвитку України в умовах світових процесів глобалізації», науково-дослідницької теми філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка 19БФ041-01 «Філософія та соціально-політичні дослідження в радянській Україні другої половини 20 століття». Навчальна дисципліна «Українська та зарубіжна культура» є складовою програм підготовки фахівців з вищою освітою освітнього рівня «бакалавра» усіх галузей знань та спеціальностей Київського національного університету імені Тараса Шевченка і належить до групи обов’язкових навчальних дисциплін для забезпечення загальних компетентностей випускників освітнього ступеня «Бакалавр» (Наказ ректора No1094-32 від 30.12.2014 р. http://nmc.univ.kiev.ua/doc.htm). Вивчення курсу передбачає опанування здобувачем вищої освіти ряду загальних компетентностей, достатніх для досягнення мети та основних завдань цієї програми, а також достатніх для виконання професійних обов’язків за обраною спеціальністю. Формування спеціальних компетентностей в межах навчального курсу «Українська та зарубіжна культура» не передбачається. Програмні компетентності класифіковані на такі групи як: філософсько- культурологічні, дослідницькі, комунікативні, управлінські, етичні компетентності.
Рекомендована та необхідна література
1. Історія світової культури: Навч. посіб. / Керівник авт. колективу Л.Т.Левчук. – 3-тє вид., перероб. і доп. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 400 с. Режим доступу: http://shron1.chtyvo.org.ua/Levchuk_Larysa/Istoria_svitovoi_kultury.pdf 2. Антонович Дмитро. Історія української культури- http://litopys.org.ua/cultur/cult03.htm 3. Історія світової культури. Культурні регіони: Навч. посібник / Л.Т.Левчук, В.С.Гриценко, В.В. Єфименко; [та ін.] – 3-є вид., перероб. і доп. – Київ: Либідь, 2000. – 519 с. Режим доступу: http://194.44.152.155/elib/local/sk636377.pdf 4. Грушевський М.С. Нарис історії українського народу.-К.:Либідь, 1991. 5. Гундорова Т. Проявлення Слова. Дискусія раннього українського модернізму. Постмодерна інтерпретація. – Львів, «Літопис», 1997. – 299 с. Режим доступу: http://chtyvo.org.ua/authors/Hundorova_Tamara/ProYavlennia_slova_Dyskusiia_rannoho_ukrain skoho_modernizmu/.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Усні доповіді, презентація самостійного дослідження
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет