Біогеографічні дослідження

Освітня програма: Транскордонне екологічне співробітництво 2021 бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Біогеографічні дослідження
Код дисципліни
ОК 12.06
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Р03. Пояснювати особливості організації географічного простору залежно від його фізико- географічних особливостей, рис ландшафтної структури. Р04. Аналізувати географічний потенціал території з урахуванням її ландшафтної структури. + + + Р05. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук для потреб транскордонних, національних, регіональних та локальних комплексних екологічних проєктів Р07. Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад ландшафтної оболонки та її складових. Р011. Дотримуватися морально-етичних аспектів досліджень, чесності, професійного кодексу поведінки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Біогеографія», «Метеорологія», «Ґрунтознавство», «Топографія», «Метеорологія», «Геологія», «Гідрологія та океанологія». 2. Знати структурні складові географічної оболонки, властивості окремих геокомпонентів та характеризувати особливості їх взаємодії на різних просторово-часових рівнях. Давати біогеографічну характеристику територій, їх флори та рослинних асоціацій. 3. Знати особливості функціонування геосистем та основні фізико-географічні процеси, що в них відбуваються, провідні кругообіги речовини та енергії, які відповідають за функціональну диференціацію геосфери. 4. Вміти працювати з загально географічними, тематичними та топографічними картографічними матеріалами, використовувати їх для орієнтування на місцевості, планування маршрутів та характеристики геокомпонентів.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна практика присвячена практичному закріпленню вмінь та навичок біогеографічної характеристики території, набуттю навичок застосування методів польових досліджень зокрема для вивчення рослинного покриву, проведення спостережень, здійсненню комплексних географічних описів, заповненню польової документації; набуттю компетентностей співробітництва і роботи у групі, улагоджуванні розбіжностей та конфліктів; оволодінні вміннями робити географічний опис та характеристику, проводити узагальнення та формулювати висновки, а також оформляти експедиційну документацію та звітні матеріали.
Рекомендована та необхідна література
1. Аріон. О.В., Удовиченко В.В. Літня польова ґрунтознавчо-біогеографічна практика: Навчально-методичний посібник. - К.: ВПЦ “Київський університет”, 2011. – 176 с. 2. Купач Т.Г., Дем’яненко С.О. Польові природничо-географічні дослідження територій: навчально-методичний посібник для студентів напряму підготовки «географія» та «освіта». – К., 2017. – 80 с. (з табл., картами та рис.) 3. Палієнко Е.Т., Мороз С.А., Куделя Ю.А. Рельєф та геологічна будова Канівського Придніпров`я. - Вид-во Київ. ун-ту, 1971. - 96 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
практичне заняття
Методи та критерії оцінювання
опитування в усній формі, виконання практичних завдань під час проходження маршрутів, Захист заключного звіту, усне опитування
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Дар"я Валеріївна Свідзінська
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет