Метеорологічні дослідження

Освітня програма: Транскордонне екологічне співробітництво 2021 бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Метеорологічні дослідження
Код дисципліни
ОК 12.03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Р03. Пояснювати особливості організації географічного простору залежно від його фізико- географічних особливостей, рис ландшафтної структури. Р05.Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук для потреб транскордонних, національних, регіональних та локальних комплексних екологічних проєктів. Р07.Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад ландшафтної оболонки та її складових. Р08.Застосовувати моделі, методи фізики, хімії, геології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних та суспільних процесів формування і розвитку ландшафтів та їх компонентів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
успішне опанування навчальної дисципліни «Метеорологія».
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна практика складається з трьох етапів: 1) ознайомчо-підготовчого; 2) основного – польового; 3) заключного. Кожний день основного етапу передбачає проведення метеорологічних спостережень, які, як правило, проводяться у першій половині дня, та камеральної частини, під час якої проводиться обробка та систематизація зібраного матеріалу та підготовка матеріалів для написання звіту, що здійснюється у другій половині робочого дня. Практика обов’язково розпочинається інструктажем з техніки безпеки і охорони праці в метеорології та лекції «Система організації та методики проведення стаціонарних метеорологічних спостережень». Обов’язковим елементом практики є також практичні заняття з проведення комплексу стаціонарних метеорологічних та маршрутних мікрокліматичних спостережень. По можливості, організовується автобусна екскурсія на місцеву метеорологічну станцію, яка виконує повний спектр метеорологічних спостережень.
Рекомендована та необхідна література
1. С н і ж к о С . І . , П а л а м а р ч у к Л . В . , З а т у л а В . І . Метеорологія: Підручник. Київ: ВПЦ "Київський університет". 2010. 592 c. 2. В о д ч и ц ь О . Г . , З а т у л а В . І . Основи метеорології і кліматології. Київ: НАУ, 2017. 360 с. 3. Клімат України / За ред. В.М. Ліпінського, В.А. Дячука, В.М. Бабіченко. Київ: Вид-во Раєвського, 2003. 343 с. 4. Настанова гідрометеорологічним станціям і постам. Вип. 3. Ч. 1. Метеорологічні спостереження на станціях. Київ: Ніка-Центр, 2011. 280 с. 5. П а л а м а р ч у к Л . В . , Ш е в ч е н к о О . Г . Метеорологічні прилади та вимірювання: Навч. посібник. Київ.: Інтерконтиненталь-Україна, 2012. 123 с. 7. Природні умови Канівського Придніпров’я та їх вивчення. Київ: Вид-во КУ, 1992. 269 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, практичні заняття, камеральні роботи . підготовка заключного звіту
Методи та критерії оцінювання
опитування в усній формі,виконання практичних завдань під час польового етапу практики, захист заключного звіту, усне опитування
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ростислав Васильович Олійник
Метеорології та кліматології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Метеорології та кліматології
Географічний факультет