Геоекологічні основи сталого розвитку

Освітня програма: ПРИРОДНИЧА ГЕОГРАФІЯ 2021 магістр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Геоекологічні основи сталого розвитку
Код дисципліни
ДВС 2.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
PR01. Застосовувати набуті теоретичні знання та практичні навички до вивчення природних і соціально-територіальних систем на різних просторових рівнях організації. PR09. Здійснювати професійну оцінку програм, стратегій та планів розвитку територій; здійснюють свої геоекологічні та соціо- економічна експертиза та моніторинг. PR15. Самостійно оцінити ключові тенденції розвитку природного та суспільно-географічних процесів для формування нових напрямів досліджень
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
2.1. Успішне засвоєння дисциплін «Основи геоекології», «Біогеографія», «Економічна та соціальна географія світу», «Соціальна та гуманітарна географія», «Геоеколог. Принципи землеустрою» та «Міжнародні екологічні договори». 2.2. Знати сутність глобальних і регіональних геоекологічних проблем сучасного світу; розуміти основні світоглядні концепції розвитку світу; наслідки цих погроз для України та системні підходи до їх пом’якшення з урахуванням ролі основних громадян групи. 2.3. Вміти розуміти цінності вільного демократичного суспільства та потребу в його стійкості розвитку, виявити характер антропогенного навантаження в системі «людина – суспільство – природа», в випадок відсутності інформації.
Зміст навчальної дисципліни
.2.1. Успішне засвоєння дисциплін «Основи геоекології», «Біогеографія», «Економічна та соціальна географія світу», «Соціальна та гуманітарна географія», «Геоеколог. Принципи землеустрою» та «Міжнародні екологічні договори». 2.2. Знати сутність глобальних і регіональних геоекологічних проблем сучасного світу; розуміти основні світоглядні концепції розвитку світу; наслідки цих погроз для України та системні підходи до їх пом’якшення з урахуванням ролі основних громадян групи. 2.3. Вміти розуміти цінності вільного демократичного суспільства та потребу в його стійкості розвитку, виявити характер антропогенного навантаження в системі «людина – суспільство – природа», в випадок відсутності інформації. 2.4. Володіти базовими навичками аналізу складних геоекологічних проблем з огляду на дефіцит природні ресурси; працювати з картографічними матеріалами, спілкуватися англійською мовою та користуватися професійними термінологію, знайти необхідну інформацію в Інтернеті.
Рекомендована та необхідна література
1.Михайленко В.П. Міжнародні екологічні угоди (географічний аспект. – К. : ВПЦ "Київський університет", 2020. – 288 с. Ел. ресурс Режим доступу: http://geo.univ.kiev.ua/images/doc_file/navch_lit/M_ekolog_ugody_M.pdf 2. Програма дій «Порядок денний на XXI століття»: Ухвалена конференцією ООН з на- вколишнього середовища і розвитку в Ріо-де-Жанейро (Саміт «Планета Земля», 1992 р.): Пер. з англ. — 2-ге вид. — К.: Інтелсфера, 2000. — 360 с. 3. Основы устойчивого развития: Учеб. пособие / Под общ. ред. Л. Г. Мельника. — Сумы: ИТД «Университетская книга», 2005. — 654 с. 4. Шевчук В. Я. Макроекономічні проблеми сталого розвитку. - К.: Гео-принт, 2006. - 200 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, практичне призначення
Методи та критерії оцінювання
Тест, впровадження творчого аналітичного завдання, обстеження
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Валерій Петрович Михайленко
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет