Виробнича практика

Освітня програма: ПРИРОДНИЧА ГЕОГРАФІЯ 2021 магістр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Виробнича практика
Код дисципліни
ОК 07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
1. Знати: 1.1 Законодавчо-нормативні документи, які регулюють організацію і проведення діяльності профільної установи (бази практики). 1.2 Специфіку організації науково- дослідних робіт у профільній установі чи підприємстві (базі практики). 1.3 Сучасні методи дослідження ландшафтів, екосистемних послуг, фахові особливості територіального планування, охорони довкілля та екологізації природокористування. 1.4 Головні форми й методи проведення самостійних наукових і практичних досліджень у професійній діяльності. 2. Уміти: 2.1 Аналізувати практичний досвід фахівців професійної та інших галузей знань. 2.2 Планувати етапи виконання робіт і самостійних досліджень з метою досягнення конкретних наукових і практичних результатів. 2.3 Організовувати і проводити польові та камеральні дослідження, застосовувати при цьому здобуті під час навчання теоретичні й практичні знання.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Теорія та методологія природничої географії», «Інфраструктури просторових даних», «Професійна та корпоративна етика», «Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності», «Ландшафтознавство», «Ґрунтознавство», «Культурні ландшафти», «Заповідна справа», «Агроекологія», «Картографія», «Урбоекологія», «Ландшафти України», «Екогеографія України». 2. Знати організаційно-виробничу структуру профільної установи, функції окремих підрозділів, господарську діяльність підприємства. 3. Вміти використовувати здобуті теоретичні знання, уміння і навички зі сфери природничої географії для виконання виробничих завдань. 4. Знати базові теоретико-методологічні складові пізнання ландшафтів, зокрема особливості використання сучасних методів ландшафтних досліджень, для їх застосування у практичній діяльност
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна включає навчальну і методичну складові. Навчальна складова передбачає ознайомлення з плануванням та організацією наукової роботи бази практики. Методична складова спрямована на збір та опрацювання необхідних для написання кваліфікаційної роботи магістра вихідних матеріалів. Виробнича практика проходить у два етапи: початковий (адаптаційний), який триває не більше тижня, і виробничий, що триває до кінця перебування студента на практиці. На початковому етапі проходження виробничої практики студенти- практиканти ознайомлюються зі структурою підприємства – місця проходження (бази) практики, основними напрямами його діяльності, методикою проведення науково-дослідницьких робіт тощо (залежно від виду і особливостей діяльності підприємства). Також на початку практики кожен студент-практикант одержує індивідуальні завдання, які він має вчасно якісно виконати і оформити відповідно до вимог. Вибір тем для індивідуальних завдань студентів здійснюється з урахуванням особливостей бази практики, побажань студента та рекомендацій керівника практики від кафедри, однак вони можуть коригуватися і змінюватися керівником практики від підприємства. Зміни фіксуються в індивідуальному щоденнику практики. Кожен студент під час проходження практики веде щоденник, у якому фіксує всі види виконаних робіт, а також зміни індивідуальних завдань. Студенти- практиканти під час проходження практики мають суворо дотримуватися правил охорони праці та протипожежної безпеки.
Рекомендована та необхідна література
Література для виробничої практики підбирається індивідуально, відповідно до місця і району проходження практики, а також залежно від індивідуальних завдань студента-практиканта і виду запланованих робіт.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
співбесіда з керівником практики, індивідуальне навчання, самостійна робота консультація з керівником практики, контроль з боку керівника практики,
Методи та критерії оцінювання
поточний контроль, самоконтроль, залік ,перевірка виконання поставлених завдань практики, залік
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олена Петрівна Гавриленко
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет