Кваліфікаційна робота магістра

Освітня програма: Соціальні технології

Структурний підрозділ: Факультет соціології

Назва дисципліни
Кваліфікаційна робота магістра
Код дисципліни
ОК19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
12
Результати навчання
Кваліфікаційна робота магістра підтверджує опанування студентом таких результатів навчання: Аналізувати соціальні явища і процеси, використовуючи емпіричні дані та сучасні концепції і теорії соціології. Здійснювати діагностику та інтерпретацію соціальних проблем українського суспільства та світової спільноти, причини їхнього виникнення та наслідки. Розробляти і реалізовувати соціальні та міждисциплінарні проекти з урахуванням соціальних, економічних, правових, екологічних та інших аспектів суспільного життя. Здійснювати пошук, аналізувати та оцінювати необхідну інформацію в науковій літературі, банках даних та інших джерелах. Планувати і виконувати наукові дослідження у сфері соціології, аналізувати результати, обґрунтовувати висновки. Викладати соціологічні та суміжні з ними дисципліни в закладах освіти. Узагальнювати результати власних наукових досліджень та презентувати їх у наукових доповідях, публікаціях.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Необхідний обсяг ВКР для ОС «магістр» становить 72-96 тис. знаків, включаючи пробіли (36-48 сторінок тексту), без урахування титульної сторінки, змісту, анотації, переліку використаних джерел та додатків. Список використаних джерел має містити не менше 25 посилань на спеціальну літературу з соціології (наукові книги, розділи монографій, статті, аналітичні та статистичні збірки й доповіді), включаючи не менше 2 посилань на англомовні наукові джерела. У списку використаних джерел не менше 50% посилань має бути на видання, опубліковані за останні 10 років (на рік захисту).
Зміст навчальної дисципліни
Робота має містити: титульну сторінку; зміст - із посиланням на номери сторінок, де починаються відповідні розділи; вступ - де мають бути чітко визначені об’єкт, предмет, мета і завдання дослідження; два або кілька розділів основної частини, у яких має бути викладений основний зміст роботи, кожний розділ має завершуватись висновками по розділу; висновки, у яких мають бути сформульовані результати проекту та відповідність отриманих результатів поставленим завданням дослідження; перелік використаних джерел - оформлених у відповідності із вимогами; додатки – за необхідності.
Рекомендована та необхідна література
Короткий довідник по логіці та процесу написання та підготовки до захисту робіт [Бабенко С.С. (2016) Як написати академічний навчальний текст (курсову роботу, есе, реферат, рецензію)] можна завантажити тут: https://sociology.knu.ua/sites/default/files/library/elopen/babenko_ac.writing_dovidn yk_2016.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Самостійна робота, консультації з науковим керівником.
Методи та критерії оцінювання
Робота має бути виконана державною мовою, якщо інша мова не передбачена відповідною ОП. При оцінюванні роботи враховуються грамотність та коректність використання спеціальної термінології. Захист випускної кваліфікаційної роботи магістра здійснюється на засіданні ЕК. Максимальна кількість балів, що може отримати здобувач на захисті кваліфікаційної роботи – 100. Роботи, які оцінені комісією менше за 60 балів, вважаються такими, захист яких не відбувся. Роботи, що містять плагіат, до захисту не допускаються. На захисті роботи підтверджується опанування студентом таких результатів навчання: ПР01, ПР02, ПР04, ПР05, ПР06, ПР08, ПР09, ПР11.
Мова викладання
українська