Світовий ринок лізингових операцій

Освітня програма: Міжнародні економічні відносини (магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Світовий ринок лізингових операцій
Код дисципліни
ОК 4.4
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Студент має знати основні поняття та визначення дисципліни; основні категорії дисципліни, історію виникнення лізингу як підприємницької діяльності, тенденції та основні парадигми розвитку світового ринку лізингових послуг, нові тенденції в технології лізингу, особливості міжнародного, регіонального та національного регулювання ринку лізингових послуг. Студент має вміти знаходити та аналізувати інформацію з відкритих джерел щодо обсягів надання лізингових послуг, Оцінювати переваги лізингу та об’єктивної необхідності його використання в умовах фінансових обмежень, Робити розрахунки та обґрунтування лізингових платежів. Отримати базові комунікативні навички вироблення у студентів практичних навиків проведення дослідження у сфері міжнародної логістики і групового вирішення актуальних проблем із застосуванням відповідних методів і прийомів.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен: Знати теоретичні аспекти та основи регулювання в сфері різних форм міжнародних економічних відносин. Вміти аналізувати причини та наслідки тенденцій в сфері міжнародних економічних відносин. Володіти елементарними навичками пошуку та аналізу нормативних документів, аналітичних матеріалів та джерел статистичних даних. Знати англійську або інші іноземні мови для кращих можливостей ознайомлення з нормативно-правовими актами інтеграційних утворень.
Зміст навчальної дисципліни
Лізинг як підприємницька діяльність Міжнародний лізинг Світовий ринок лізингових послуг. Сучасний стан Лізинговий ринок Північної Америки Азійський ринок Європейський ринок лізингових послуг Латиноамериканський ринок лізингу Міжнародний досвід регулювання лізингових відносин Економічний механізм лізингових відносин Технологія здійснення лізингової угоди Ризики, що виникають в процесі реалізації лізингової угоди. Рішення для кіберстрахування на лізингових ринках Ринок лізингових послуг в Україні
Рекомендована та необхідна література
Асоціація «Українське об’єднання Лізингодавців». - http://uul.cоm.ua/ Закон України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» від 21 грудня 2017 р. № 2258-VIII / Верховна Рада України. - http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2258-19. Закон України «Про фінансовий лізинг» - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1201-20#Text Закон України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1349-20#n16 Конвенція УНІДРУА про міжнародний фінансовий лізинг - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_263#Text Негода А.В. Міжнародна логістика у схемах. Навч.посібник. – К., 2020. - https://ru.calameo.com/read/006052438f324fcd8b010 Заблоцька Р.О. Кон'юнктура світового ринку послуг: навч. посіб. – К. : Київський університет, 2011. - 303 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, семінарські заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Присутність на лекціях та семінарах – 15 балів Робота на семінарських заняттях – 20 балів Виконання індивідуальної самостійної роботи – 30 балів. Модульна контрольна робота (тест) - 20 балів Письмові завдання (3 завдання) – 15 балів
Мова викладання
Українська